fbpx

У росії технічний дефолт за зовнішнім боргом

Діліться інформацією з друзями:

Вперше за століття у росії дефолт по її суверенному боргу в іноземній валюті. Це стало кульмінацією західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.  

 Про це повідомляє видання Bloomberg.

Останній раз росія впала в дефолт по відношенню до своїх іноземних кредиторів більше століття тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від приголомшливого боргового навантаження царської доби в 1918 році. 

Вчора, 26 червня, закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 мільйонів доларів США до 27 травня, що вважається подією дефолту в разі пропуску.

“Це похмура ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя. З початку березня національні єврооблігації торгуються на проблемних рівнях, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відірвані від світової фінансової системи”, — пише  Bloomberg.

Країна агресор відмовилася від дефолту, заявивши, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки. Намагаючись викрутити свій вихід, минулого тижня вона оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи «форс-мажорну» ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

«Це дуже, дуже рідкість, коли уряд, який інакше має кошти, змушений зовнішнім урядом до дефолту», – сказав Хасан Малік, старший суверенний аналітик Loomis Sayles & Company LP. «Це буде один із великих переломних дефолтів в історії».