У Польщі судять фермера, який у лютому цього року під час протестів проти завезення українського зерна в Гожичках у Сілезії вивісив на своєму тракторі банер зі зверненням до російського агресора Путіна і прапор СРСР. З ним разом була його дочка, проти якої теж висунуто звинувачення.
Про це повідомляє Zn з посиланням на TVN24.
На банері було написано: «Путін, наведи лад з Україною, Брюсселем і нашими правителями!»
Прокуратура повідомила, що фермера Петра Г. звинувачують у закликах до початку війни проти Росії Польщі та вихвалянні російської агресії в Україні. Присутність радянського прапора було розцінено як пропаганду комуністичної ідеології, яка заборонена в Польщі.
З 13 квітня 2022 року в Польщі діє закон «Про спеціальні рішення щодо протидії підтримці агресії проти України та захисту національної безпеки», тому дії поліції та прокуратури були правомірними.
У Кримінальному кодексі Польщі сказано: хто публічно пропагує нацистську, комуністичну, фашистську ідеологію або ідеологію, що закликає до застосування насильства з метою впливу на політичне або суспільне життя, карається позбавленням волі на строк до 3 років. Таке ж покарання застосовується за виготовлення або презентацію предмета, що є носієм ідеології цього виду.
За словами прес-секретаря районної прокуратури Глівіце, Пьотр Г. і Агата Г. спочатку не визнали себе винними за пред’явленими їм звинуваченнями, вказавши на намір «привернути увагу до поточних проблем сільського господарства». Зрештою вони обидва визнали себе винними за пред’явленими обвинуваченнями і подали заяви про добровільне підпорядкування покаранню, узгодженому з прокурором.
Публічне розпалювання або вихваляння агресивної війни карається позбавленням волі на строк до п’яти років. Публічна пропаганда комунізму чи іншої тоталітарної ідеології карається позбавленням волі на строк до трьох років.
Суд ще не завершено, але сама по собі справа дуже показова: за кожне слово чи дію, спрямовану проти когось або на користь агресора, треба відповідати за законом, і це чітко продемонстрували польські правоохоронні органи.
Читайте також: Як використовувати яблучний оцет для прибирання