fbpx

У Китаї з’явиться екологічна багатоповерхівка майбутнього, в якій вирощуватимуть їжу

Діліться інформацією з друзями:

Висота вже давно перестала бути критерієм для змагань хмарочосів. Зараз архітектори роблять акцент на позитивному досвіді жителів та максимальній взаємодії з природою, аби мешканці не відчували себе у “бетонних коробках”.

Студія Carlo Ratti спроєуктувала хмарочос, який незабаром стане окрасою центрального району Шеньчженю. Будівлю задумали як останній штрих ділової частини міста.

Висота будівлі складе 218 метрів. Архітектори зробили унікальний акцент на зелені в будинку.

Вони вирішили наповнити будинок не лише декоративними рослинами, а й зеленню, яку можна споживати. Дизайнери навіть передбачили майданчик для продажу продукції, яку вирощуватимуть у хмарочосі.

Для вирощування культур у 51-поверховому комплексі передбачено 10 тисяч квадратних метрів. Вирощувати рослини будуть завдяки гідропоніці. За розрахунками, в будинку зможуть виростити 270 тонн їжі на рік, які покриють потреба 40 тисяч людей.

“Вертикальна гідропонна ферма охоплює поняття нульових миль у найширшому розумінні”, – сказав Карло Ратті Dezeen. “Посіви, вирощені в вежі, продаються і навіть їдяться в одному місці, що допомагає нам зберегти велику кількість енергії для розподілу продуктів харчування”.

Офісні приміщення примикають до ландшафтних терас подвійної висоти, які огортають зовнішній вигляд будівлі та представлені різноманітною флорою, включаючи латаття, папороті та рослини лічі.

Зелень на фасаді зменшила б надходження сонячного тепла в інтер’єр та зменшила потребу будівлі в кондиціонуванні. Вологий клімат Шеньчжень допомагає зрошувати зелень.

Контролювати всі аграрні операції буде штучний інтелект, тому мешканцям не доведеться докладати жодних зусиль. Також у хмарочосі будуть офісні приміщення, що робить комлпекс дуже багатофункціональним.

Джерело: Dezeen