fbpx
Російський танкер загрожує Балтійському морю

Російський танкер загрожує Балтійському морю

Діліться інформацією з друзями:

Танкер із тіньового флоту рф, що має 99 тисяч тонн нафти на борту сів на мілину біля німецького острова Рюген. російський танкер втратив керування поблизу узбережжя Німеччини і його відбуксували до порту Зассніц на острові Рюген у Балтійському морі. За допомогою тіньового флоту кремль намагається обходити санкції Заходу.

Про це повідомили журналісти Цензор.НЕТ із посиланням на закордонні ЗМІ.

Через шторм закріплення нафтового танкера довжиною 274 метри в запланованому місці ускладнилось. Було залучено додаткові кораблі та групу експертів для того щоб, змінити положення танкера Eventin. Тепер він за підтримки двох буксирних суден стоятиме на рейді приблизно за 5 км від берега. В очікуванні ухвалення рішення про подальші дії.

Як сказав речник Центрального командування з надзвичайних ситуацій на морі, таким чином буде забезпечено більше вільної ділянки моря на південь у разі, якщо станеться щось непередбачуване.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала використання росією старих суден:

«путін, цинічно використовуючи флот іржавих танкерів, не лише оминає запроваджені проти Москви санкції, а й свідомо йде на те, щоб туризм у Балтійському регіоні опинився під загрозою.” За її словами, росія ставить під загрозу європейську безпеку не лише своєю загарбницькою війною проти України, яка порушує міжнародне право, а й перерізаними кабелями, перенесеними прикордонними буями, дезінформаційними кампаніями, системами GPS-перешкод, напівзруйнованими нафтовими танкерами».

Eventin дрейфував у Балтійському морі з вечора п’ятниці, 10 січня. Він не міг маневрувати через відключення електроенергії на борту.

Танкер ходить під панамським прапором, завантажив нафту в російському балтійському порту Усть-Луга на кордоні з Естонією. Судно вирушило звідти 6 січня. Пунктом його призначення зазначався порт Порт-Саїд у Єгипті. Найімовірніше, танкер прямував у Індію, яка не приєдналася до санкцій проти росії. Зараз вони є найбільшим клієнтом російської нафти.

  Читайте також: У Польщі друга група добровольців підписала контракти з ЗСУ

  • Покрутив педалі – і будинок зі світлом
    У світі відновлювальні джерела енергії стають екотрендом, а в Україні – одним зі способів забезпечити себе електроенергією у випадку ударів по енергетиці. 79-річний мешканець Дніпра обладнав у своєму будинку велогенератор.