Заступник голови фракції “Слуги народу” стверджує, що останній конкурс на ескіз герба “був фолом останньої надії” від Мінкульту.
Президент Володимир Зеленський вніс у Раду не той проєкт Великого герба, який переміг на торішньому конкурсі, тому що пропонувати парламенту на затвердження саме ескіз-переможець нібито й не були зобов’язані.
Про це заявив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко, передає “Радіо Свобода”.
– У нас немає і не було ніяких зобов’язань вносити переможця по жодному з конкурсів, по останньому конкурсу теж. Ескіз, який зараз внесений президентом, він у минулорічному конкурсі на другому чи третьому місці теж фігурував. Тому тут питання про зміст, а не про форму – зазначив він.
На питання, навіщо потрібно було взагалі в такому випадку проводити ще один конкурс, Корнієнко заявив, що це “був фол останньої надії” від Мінкульту.
– Це була така спроба: давайте ще раз проведемо, може, щось нове виникне. Так, там були нові ідеї “групи Дубілета”, тому що Дубілет знайшов геральдистів, вони розробили нові ідеї, але вони, на жаль, негеральдичні виявилися”, – пояснив депутат.
Нагадаємо, 28 червня, в День Конституції, президент Володимир Зеленський заявив, що вніс на розгляд парламенту законопроєкт про великий Державний Герб України, а коли проєкт на наступний день опублікували на сайті парламенту, то з’ясувалося, що ескіз, представлений у ньому, не той, що переміг на останньому конкурсі.
Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на великий Державний Герб України визначив найкращий ескіз герба у листопаді 2020 року.
Слід зазначити, що до проєкту, який переміг в останньому конкурсі,у професійних геральдистів виникло чимало претензій.
Глава “Геральдичної палати України” Олексій Руденко назвав 10 головних геральдичних порушень проєкту
- Великі герби повинні бути увінчані шоломом або короною. Замість них стоїть хоругва.
- Лев зображений неправильно. У Гербі Галицької Русі лев спирається на скелю, тому повинен стояти на одній лапі, а три лапи – у повітрі. На гербі лев стоїть на двох лапах.
- Лев Галицько-Волинськогокнязівства не мав корони. У Лева на гербі вона чомусь є.
- Гербом Київської землі є просто ангел. Архангел Михаїл не має жодного стосунку до Київських земель, він з’явився у 16 столітті.
- У Архангела Михаїла повинен бути не тільки меч, але і щит.
- Зображення та одяг Архангела Михаїла неканонічні з точки зору православного іконопису.
- Козак повинен був зображений не у стоячому положенні, а крокуючим. Також такого одягу запорізькі козаки не носили.
- Щитотримачі – Лев і Архістратиг Михаїл топчуть ногами стрічку державного прапора.
- Зображення класів і кистей калини є “обгорнутими”, тобто, спрямовані вниз. Це принижує статус герба. Крім того, полегле колосся – це символ неврожаю.
- В гербі світської держави не має бути релігійних символів. Тут – це хрест. Він ображає почуття представників інших релігій – мусульман, іудеїв, буддистів і тощо