fbpx

Президент вніс в Раду не той проєкт Герба України, що переміг у конкурсі

Діліться інформацією з друзями:

Заступник голови фракції “Слуги народу” стверджує, що останній конкурс на ескіз герба “був фолом останньої надії” від Мінкульту.

Президент Володимир Зеленський вніс у Раду не той проєкт Великого герба, який переміг на торішньому конкурсі, тому що пропонувати парламенту на затвердження саме ескіз-переможець нібито й не були зобов’язані.

Про це заявив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко, передає “Радіо Свобода”.

– У нас немає і не було ніяких зобов’язань вносити переможця по жодному з конкурсів, по останньому конкурсу теж. Ескіз, який зараз внесений президентом, він у минулорічному конкурсі на другому чи третьому місці теж фігурував. Тому тут питання про зміст, а не про форму – зазначив він.

На питання, навіщо потрібно було взагалі в такому випадку проводити ще один конкурс, Корнієнко заявив, що це “був фол останньої надії” від Мінкульту.

– Це була така спроба: давайте ще раз проведемо, може, щось нове виникне. Так, там були нові ідеї “групи Дубілета”, тому що Дубілет знайшов геральдистів, вони розробили нові ідеї, але вони, на жаль, негеральдичні виявилися”, – пояснив депутат.

Нагадаємо, 28 червня, в День Конституції, президент Володимир Зеленський заявив, що вніс на розгляд парламенту законопроєкт про великий Державний Герб України, а коли проєкт на наступний день опублікували на сайті парламенту, то з’ясувалося, що ескіз, представлений у ньому, не той, що переміг на останньому конкурсі.

Організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на великий Державний Герб України визначив найкращий ескіз герба у листопаді 2020 року.

Слід зазначити, що до проєкту, який переміг в останньому конкурсі,у професійних геральдистів виникло чимало претензій.

Глава “Геральдичної палати України” Олексій Руденко назвав 10 головних геральдичних порушень проєкту

  1. Великі герби повинні бути увінчані шоломом або короною. Замість них стоїть хоругва.
  2. Лев зображений неправильно. У Гербі Галицької Русі лев спирається на скелю, тому повинен стояти на одній лапі, а три лапи – у повітрі. На гербі лев стоїть на двох лапах.
  3. Лев Галицько-Волинськогокнязівства не мав корони. У Лева на гербі вона чомусь є.
  4. Гербом Київської землі є просто ангел. Архангел Михаїл не має жодного стосунку до Київських земель, він з’явився у 16 столітті.
  5. У Архангела Михаїла повинен бути не тільки меч, але і щит.
  6. Зображення та одяг Архангела Михаїла неканонічні з точки зору православного іконопису.
  7. Козак повинен був зображений не у стоячому положенні, а крокуючим. Також такого одягу запорізькі козаки не носили.
  8. Щитотримачі – Лев і Архістратиг Михаїл топчуть ногами стрічку державного прапора.
  9. Зображення класів і кистей калини є “обгорнутими”, тобто, спрямовані вниз. Це принижує статус герба. Крім того, полегле колосся – це символ неврожаю.
  10. В гербі світської держави не має бути релігійних символів. Тут – це хрест. Він ображає почуття представників інших релігій – мусульман, іудеїв, буддистів і тощо