fbpx
Чому російські ракети не збивають у Польщі

Чому російські ракети не збивають у Польщі

Діліться інформацією з друзями:

Польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща досі жодного разу не збила російські ракети чи БПЛА, що порушували її повітряний простір. З чим це пов’язано?

За словами міністра, російські ракети нібито не загрожували об’єктам на території країни до цього часу.

НЕ збивали ракети, бо вони не загрожували

У Польщі підготували та посилили систему протиповітряної оборони, а аеропорт Жешув передали під охорону НАТО. Крім того, під час російських атак на Україну польські літаки F-16 приводять у готовність, щоб захищати прикордонні території.

Про це міністр повідомив  в інтерв’ю для української служби “ГолосАмерики”.

“І якщо цей повітряний простір буде порушено, ракету чи дрон зіб’ють. Ми робитимемо це, якщо це буде можливо фізично”, — сказав Косіняк-Камиш.

За його словами минулі рази, коли ракета залітала до Польщі, “йшлося про лічені секунди”. Тому їх, мовляв, не можна збивати, якщо це не загрожує Польщі та іншим державам-членам Альянсу. Міністр стверджує, що ще “не було такого випадку, коли б ракета була націлена на ціль на польській території”.

Водночас він вкотре зауважив, що НАТО не ухвалювало жодних рішень щодо того, щоб Польща могла збивати ракети над повітряним простором України, “тож ми захищатимемо нашу територію”.

Коли російські ракети були над Польщею

Вранці 29 грудня 2023 року у повітряний простір країни увійшов “невпізнаний об’єкт”. Через це було мобілізовано наявні сили та засоби ППО. Тоді начальник Генштабу Війська Польського генерал Веслав Кукула заявляв, що в повітряний простір Польщі залетіла російська ракета.

Під ранок 24 березня 2024 року під час повітряної атаки росіян на Україну одна крилата ракета залетіла на територію Польщі і перебувала у небі над країною 39 секунд.

8 липня цьогоріч президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали двосторонню безпекову угоду між державами. Вона уперше з-поміж уже підписаних угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.

Після підписання безпекової угоди Туск заявив, що Польща залучить союзників по НАТО для обговорення можливого збиття російських ракет і дронів над територією України.

10 липня міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна не буде збивати російські ракети, які летять через Україну в її напрямку, якщо не буде відповідного рішення на рівні НАТО.

У вересні польській міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявляв, що Польща має право збивати російські ракети в українському повітряному просторі, якщо становлять загрозу для українських атомних електростанцій.

Речник МЗС Польщі Павел Вронський тоді пояснював, що слова Сікорського щодо можливого збиття польською ППО російських ракет і дронів над територією України не є позицією уряду, а тільки особистою думкою глави МЗС.

  Читайте також: Орденом “За мужність” посмертно нагороджено захисника з Рівненщини

  • День Соборності України: символ єдності та сили нації 
    День Соборності України — це особливе свято, яке щороку 22 січня нагадує нам про важливість єдності та неподільності нашої країни. Соборність символізує територіальну цілісність держави, а також духовне об’єднання українців, незалежно від їхнього місця проживання чи поглядів. Це свято об’єднує…