Африканська країна Нігер заявила у вівторок, 6 серпня, що це розрив дипломатичних зв’язків з Україною “з негайним набранням чинності” на тлі звинувачення Києва у підтримці “терористичних груп”, через два дні після того, як Малі зробила подібний крок.
Рішення про розрив відносин з Україною приймаються після великих втрат, яких зазнала малійська армія наприкінці липня від рук повстанців-туарегів, в чому частково звинувачували Україну.
Про це пише Al Arabiya.
Речник уряду Амаду Абдрамане заявив, що Ніґер, де при владі зараз військова хунта, “звернувся до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй з метою ухвалення рішення щодо української агресії”.
За кілька днів до цього з такої ж причини з Україною дипломатичні відносини розірвала Малі. У Міністерстві закордонних справ України назвали це “недалекоглядним рішення перехідного уряду Республіки Малі”.
Також, МЗС Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова, нібито через підтримку повстанців у Малі, яку він виказав у своєму дописі у Фейсбук.
Як відомо, 28 липня у Малі повстанці-туареги заявили, що вбили і поранили в боях біля Алжирського кордону десятки солдатів і найманців ПВК “Вагнер”. Серед загиблих був і власник тг-каналу Grey Zone.
Невдовзі у соцмережі Х з’явився допис нібито від малійського повстанського руху CSP-PSD з пропозицією передати Україні полонених “вагнерівців”.
Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов заявив, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти найманців ПВК “Вагнер”.
“Про деталі ми безумовно не будемо наразі говорити, продовження буде”, — сказав Юсов.
Коментуючи нібито пропозицію малійських повстанців передати полонених “вагнерівців” Україні, представник ГУР зазначив, що це – чутлива інформація, але все, що робить Україна, відбувається в межах міжнародного права і необхідних процедур.
Читайте також: Оцифровувати статистичні дані навчають представників громад Рівненщини