Міністерство культури та інформаційної політики направить до компанії YouTube рішення РНБО України щодо санкцій проти телеканалів «NewsOne», «ZIK», «112 Україна» з проханням закрити їхні сторінки на YouTube.
Про це повідомив у себе в Телеграмі Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Адже ці канали – в ефірному, супутниковому, чи в інтернет-трансляціях – представляють інформаційну загрозу національній безпеці України, оскільки є не ЗМІ, чи звичайним мовником, а частиною пропагандистської війни Росії проти України. – йдеться в повідомленні.
Проте Ткаченко зазначає, що YouTube керується власною політикою щодо закриття каналів, “але впевнений – популярна платформа має знати про те, хто саме і як саме фінансує і виробляє ворожий контент”.
Що передувало цим подіям.
Ввечері 2 лютого на сайті президента України з’явилася інформація про те, що Володимир Зеленський запровадив санкції проти найближчого соратника Віктора Медведчука та трьох телеканалів «112 Україна», NewsOne, Zik.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «Опозиційна платформа – За життя» Тараса Козака, а також восьми юридичних осіб: це телеканали «112 Україна», NewsOne, Zik, а також регіональні мовники каналу «112 Україна».
Соратник проросійського політика Віктора Медведчука Козак є власником телеканалів «112 Україна», NewsOne, Zik.
Санкції запроваджені на п’ять років, повідомила пресслужба президента.
«Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки й оборони, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні», – сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Обмежувальні заходи передбачають:
- блокування активів;
- обмеження торговельних операцій;
- обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
- запобігання виведенню капіталів за межі України;
- зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
- анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
- заборона користування радіочастотним ресурсом України.
Вже в ніч з 2 на 3 лютого провайдери почали вимикати зазначені канали.