Дмитро Кулеба після відставки працевлаштувався у США.
Після відставки Кулеба працевлаштувався у США старшим науковим співробітником у Гарвардському університеті.
Про це повідомляє Belfer Center.
Кулеба Дмитро Іванович — український політик і дипломат, міністр закордонних справ України (2020-2024). Зараз є старшим науковим співробітником Центру науки та міжнародних відносин Белфера Гарвардської школи Кеннеді з 2024 року.
Американці пишуть про Кулебу, як про одного із найпомітніших та найефективніших членів команди президента Володимира Зеленського з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Наймолодший міністр закордонних справ в історії України, він очолював українську дипломатію в найважчі часи російської агресії. Він відіграв ключову роль у розбудові альянсів, забезпеченні озброєнь, запровадженні санкцій, просуванні заявок України на вступ до ЄС і НАТО та розширенні зв’язків з Африкою, Азією та Латинською Америкою.
Як головний національний дипломат, Дмитро Кулеба продемонстрував виняткову майстерність як чіткий комунікатор інтересів і наративів своєї країни. Під його керівництвом Міністерство закордонних справ України відзначилося у воєнних комунікаціях і першим у світі запровадило речника, керованого штучним інтелектом. У вересні 2024 року завершився термін його перебування на посаді міністра.
Дмитро Кулеба — письменник
Кулеба написав книгу «Війна за реальність. Як перемогти у світі фейків, правди та спільнот». У ній він зосереджується на тому, наскільки актуальною є інформаційна війна в сучасному житті людини та глобального суспільства. Він визначає п’ять основних правил, які допомагають виграти. Ця робота є посібником із захисту персональних даних, критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху Інтернету та масової цифровізації.
У 2024 році кілька провідних світових громадських діячів, експертів із зовнішньої політики, письменників, істориків та інших видатних авторів погодилися внести свої есе у книгу Дмитра «Війна та нові горизонти». Це перспективна збірка, яка досліджує роль України у формуванні майбутнього світу. Серед найвідоміших авторів есе – Енн Епплбаум, Пан Гі Мун, Сергій Плохій, Кондоліза Райс, Нассім Талеб, Тімоті Снайдер, Саманта Пауер і Борис Джонсон.
У 2003 році Дмитро Кулеба закінчив з відзнакою Інститут міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка (Київ, Україна), де вивчав міжнародне право. У 2006 році здобув ступінь доктора філософії в міжнародному праві.
З 2003 по 2010 рік працював у Міністерстві закордонних справ та Постійному представництві України при ОБСЄ. Також з 2010 по 2013 рік працював в офісі міністра закордонних справ України, відповідаючи за питання репутації України за кордоном, міжнародні організації та відносини зі США. У січні-червні 2013 року Дмитро працював радником віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань.
Після виходу з державної служби у 2013 році очолював правління Фонду культурної дипломатії UART. У 2014 році він повернувся до Міністерства закордонних справ як посол з особливих доручень, щоб розпочати стратегічні комунікації. Він ввів у роботу міністерства поняття цифрової дипломатії, стратегічних комунікацій, культурної дипломатії та публічної дипломатії.
У 2016 році пан Кулеба був призначений послом, постійним представником України при Раді Європи. З серпня 2019 року по березень 2020 року обіймав посаду віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Він став міністром закордонних справ 4 березня 2020 року.
Читайте також: Дмитро Кулеба: росія може повторити спробу великого наступу в січні-лютому
- Оборонні рубежі облаштовують жителі РівненщиниОчільник Рівненщини відвідав оборонні рубежі на сході країни, які облаштовують жителі Рівненщини.