Психолог Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Оксана Кондратюк-Якимець зауважує, що психологічний комфорт та психологічне налаштування перед будь-яким видом діяльності – це важлива складова психологічного комфорту як при подальшій роботі, так і у навчанні.
«Ми неодмінно проводимо анкетування слухачів та групові консультації, вивчаємо їхні думки, враження та побажання щодо навчально-виробничого процесу, оцінюємо психологічний стан у колективах, зокрема,в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання».
Близько 1500 слухачів освітнього закладу щорічно проходять анкетування, з них до 10% – це учасники ООС, внутрішньо переміщені особи та інші особливі категорії безробітних.
Здебільшого слухачі цікавляться, як знизити рівень тривожності перед виробничою практикою, як повірити у власні сили, як вирішити особистісні проблеми та легше переносити життєві кризи і поразки, налаштувати себе на позитив… З огляду на це, фахівці Центру дають безробітним практичні поради щодо подолання стресових ситуацій, тривожності тощо. Так, серед останніх– зустрічі із майбутніми кондитерами, візажистами, адміністраторами та кравцями, а згодом і у нових групах – манікюрників та перукарів. Цікаві історії успіху, фільми та приклади професійного зростання допомагають переконатися, що шляхи долають ті, хто готовий до боротьби. Особливу увагу психолог приділяє зустрічам із слухачами – демобілізованими учасниками ООС, внутрішньо переміщеними особами, слухачами із обмеженими можливостями. До слова, саме ці категорії людей чи не найбільший взірець готовності до життєвих викликів і випробувань.
Робота із дорослими, що вчаться по-новому організовувати своє життя, змінюючи або здобуваючи професію, – це постійний діалог. Лише проговорюючи усі проблемні питання, виказуючи свою позицію та озвучуючи свої сподівання, безробітні вчаться віднаходити новий власний потенціал, комунікувати у нових колективах, сміливо заявляти про свої професійні та особистісні переваги.