fbpx
змінити статус безробітного

Змінити статус безробітного на підприємця можна після навчання у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Змінити свій статус із безробітного на підприємця можна після навчання у Рівненському центрі профтехосвіти.

Під керівництвом сертифікованих викладачів Рівненського центру ПТО ДСЗ семеро здобувачів знань з різних регіонів України написали бізнес-плани для участі у мікрогрантовій програмі «Власна справа», повідомляєють у РЦПТО ДСЗ

Можна сказати, що 4 жовтня для частини слухачів групи «Розпочни власний бізнес: практичні аспекти діяльності» стане поворотним моментом у житті. Саме тоді завершився десятиденний курс навчання для тих, хто бажає розпочати власну справу або розширити вже існуючий бізнес.

Бізнес-ідеї наших слухачів – різнопланові і дуже цікаві. Наприклад, жителька Гощанщини Ніна Тарасюк хоче розпочати виробництво ролет. Цим вона планує дуже вдало доповнити бізнес чоловіка, який виготовляє металопластикові вікна. Ірина Терещенко має намір відкрити у Київській області салон-магазин оптики. Тамара Архіпова, котра з Донеччини, хоче відкрити у Рівному кіоск швидкого харчування, спеціалізованого на приготуванні фаст-фудів та курей-гриль. Рівнянка Любов Месь має досвід роботи у нейл-індустрії, тож свої професійні знання скерує на відкриття студії манікюру та педикюру, а донеччанка Інна Близнюк, яка є перукарем, мріє про салон краси. Алла Мельник (Київська область) разом із чоловіком, який має власний барбершоп, планує за грантові кошти розширювати цей бізнес. Ще один рівнянин Юрій Фесюк має задум відкрити станцію дрібного обслуговування автомобілів.

Урядовий проєкт «єРобота» передбачає надання грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва. Він зокрема спрямований на активізацію підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Гроші можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщень. Обов’язковою умовою успішного захисту проєкт є гарантія створення нових робочих місць протягом шести місяців з дня отримання коштів, адже метою надання безповоротної державної допомоги у формі мікрогрантів є сприяння зайнятості населення. Необхідно також протягом перших пів року освоїти грантові кошти й повернути їх з часом у вигляді сплачених податків.

Заявку на отримання гранту можуть подати безробітні, в тім числі й ВПО, діючі ФОПи або юридичні особи. Умовою  участі має бути хороша кредитна історія претендента, відсутність господарської діяльності на тимчасово окупованій території України чи у росії, відсутність рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію тощо.

Щоб поборотися за мрію, майбутнім підприємцям необхідно підготувати бізнес-план

В бізнес-плані має бути прописана сума гранту та сума самого проєкт,  – розповідає викладач Наталія Анатоліївна Сирочук. – Потрібно вказати чітку структуру всіх витрат і надходжень на період гранту, а це 12 кварталів, тобто 36 місяців. Якщо отримувач планує залучати власні надходження, то їх також треба прописати у бізнес-плані.

Посвідчення про підвищення кваліфікації за програмою «Розпочни власний бізнес: практичні аспекти діяльності» слухачам вручила заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ із методичної роботи Оксана Миколаївна Зигалова.

Ви зробили перший серйозний крок до фінансової незалежності – написали змістовні бізнес-плани, які детально розповідають про перспективи розвитку майбутніх власних справ, розрахували обсяг необхідних вкладень і окреслили бажаний результат,  – сказала Оксана Миколаївна. – Подібні плани з розвитку бізнесу необхідні як починаючим підприємцям, так і тим, хто вже провадить власний бізнес. Бо завжди треба розуміти за допомогою яких інструментів можна досягти визначеної мети. Інакше мрія буде залишатися просто мрією.

Читайте також: Локації «Активних парків» дієві у громадах Рівненщини

  • У школі для майбутніх батьків у Рівному відбудуться заняття
    У листопаді Обласний перинатальний центр запрошує нових слухачів на чергові заняття в “Школі відповідального батьківства”. Курс охоплює важливі теми для майбутніх батьків: пологи, догляд за новонародженим, розвиток дитини в перший рік, основи дитячої психології, а також спеціальні практичні заняття.