fbpx

Житлові субсидії: Що зміниться з 1 вересня

Діліться інформацією з друзями:

Восени закінчується період, коли можна було подати заяви на призначення субсидії. У квітні 2021 року Кабмін змінив правила їх призначення і виплати. Вони вступили в силу з 1 травня 2021. Завдяки нововведенням, з травня українці отримують субсидії тільки в грошовій формі.

У період з травня по вересень 2021 року треба було подати нову заяву на отримання субсидії. На це відводилося п’ять місяців.

Мінсоцполітики уточнили три причини, через які громадянам потрібно було обов’язково подати повторну заяву на призначення субсидії:

  • житлова субсидія надавалась у безготівковій формі;
  • виплата була призначена за місцем фактичного проживання (орендарі житла, внутрішньо переміщені особи);
  • субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації.

Нещодавно прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство соціальної політики України направило в регіони 1,1 млрд грн на виплати субсидій, а також що більшості громадян вони будуть змінені автоматично.

«Абсолютній більшості наших громадян, в тому числі українським пенсіонерам, субсидії будуть змінені автоматично. Тобто не потрібно подавати ніяких додаткових заяв. Всі перевірки і виплати йдуть абсолютно за графіком. Всі, хто дійсно потребує підтримки, її отримають, і зараз, і в опалювальний сезон», — заявив Шмигаль.

У Міністерстві соцполітики повідомили, що з 1 жовтня розмір субсидії в різних регіонах може відрізнятися. Це пов’язано з ймовірним локдауном і переходом певних областей в «червоні» зони, де будуть діяти посилені карантинні обмеження. У разі нової хвилі коронавірусу, люди, які потраплять в «червоні» зони отримуватимуть карантинні надбавки. У решти громадян їх заберуть.

Про це розповіла міністр соцполітики Марина Лазебная в своєму Facebook: «Уряд продовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які після 1 жовтня опиняться у „червоній“ зоні».

Мінсоцполітики визначило три групи громадян, яким вони будуть змушені відмовити у призначенні субсидії:

В першу категорію потрапляють люди, які зробили великі покупки протягом минулого року (квартира, транспортний засіб, земельну ділянку тощо);

До другої – ті, хто мають великі суми на банківських депозитах, володіють двома і більше автомобілями, яким немає 15 років з дати випуску, які володіють автомобілем, якому менше 5 років з дати випуску і т. д.

У третю — ті, чия площа квартири перевищує 130 кв. м або у кого площа будинку перевищує 230 кв. м.

Джерело: https://biz.nv.ua/