Браконьєрам нагадують про розмір штрафу, а до громадян звертаються, аби ті передавати промислові знаряддя лову – рибальські сітки, безпосередньо волонтерам або волонтерським організаціям для виготовлення маскувальних сіток.
Вилов риби, занесеної до Червоної книги України: мінога українська, ялець звичайний, карась золотий, минь річковий, в’язь звичайний, підуст звичайний тощо – ЗАБОРОНЕНО.
На сторінці Нобельського національного природничого парку, нагадують, що за порушення Правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність, а саме:
- ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) – передбачає накладення штрафу у розмірі від 34 до 170 грн;
- ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову – вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену Правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) – штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів;
- ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) передбачений штраф на громадян у розмірі від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн з конфіскацією незаконно добутого.
Також за незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Нобельський національний природний парк закликає рибалок дотримуватися Правил рибальства і радить подумайте перед тим, як іти на водойму із забороненими знаряддями лову:
“Порахуйте, скільки вам буде коштувати незаконно впіймана риба, коли доведеться сплатити штраф, компенсацію за кожну рибину та судовий збір. Незаконна риболовля збіднить не лише біорізноманіття наших водойм, а й ваші кишені”.
Також звертаються до громадян:
“У період воєнного стану та нинішньої ситуації в країні просимо передавати промислові знаряддя лову – рибальські сітки, безпосередньо волонтерам або волонтерським організаціям для виготовлення маскувальних сіток. Саме зараз ми – одна, єдина країна, і ми повинні максимально допомагати нашим Збройним силам та територіальній обороні”
Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Рівненського рибоохоронного патруля (067) 540 53 90
Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства на водоймах Нобельського НПП, телефонуйте: (098) 368 82 85