fbpx

Земля Рівненщини чекати не буде

Діліться інформацією з друзями:

Весна цьогоріч не така радісна, як зазвичай. Та як би важко людині не було, вона рятується працею. А землелюби-українці ніколи, ні за яких обставин, не полишали землю «гуляти». Бо вона і силу дасть, і нагодує, і своїм різнобарв’ям душу розрадить. Дихаєш на повні груди і очищаєшся, свіжішаєш та сповнюєшся силою та міццю. Оживають мрії-надії.

Нині багато територій України «засіяні» військовим залізом, политі кров’ю, удобрені тілами ворогів. Проте мусимо переступити печалі й знову повернути землі-матінці її пряме призначення – годувати хлібом своїх дітей. Повернеться мир, а з ним і побутові радісні та такі нині жадані господарські клопоти-турботи. Думаю, не завадить знати маленькі секрети, які можуть прислужитися у господарстві.

***

Ножі та секатори, які використовуються для роботи в саду, мають добре різати. Та нерідко ці інструменти виготовляють із далеко не кращої сталі, тому вони швидко тупляться, а подекуди й щербляться.

Ложку солі всипте у склянку води температурою +35-40 градусів і добре розмішайте. Сюди на 25-30 хвилин опустіть щойно прид­баний інструмент. Перебування у сольовому розчині додасть металу міцності. Відтак гострити доведеться рідше.

***

Кілька молоденьких гілочок, поставлених у воду, допоможуть визначити, чи добре перезимувало дерево. Через кілька днів, надрізавши вертикально бруньку, оглядаємо розріз. Якщо він зелений – все в порядку. Якщо має нездоровий коричневий відтінок, – рослина підморожена.

***

Сонячні опіки дерево чи кущ може отримати внаслідок весняних стрибків температур: вдень на сонці кора дуже нагрівається, а вночі піддається мінусовим температурам. «Рани», які утворюються внаслідок перепаду, стають джерелом грибкових захворювань, через них порушується рух соку, що знижує врожайність. Дерева і кущі з південного боку від прямих сонячних променів варто закрити підручними засобами. Морозобоїни (пошкодження кори дерева аж до серцевини стовбура) треба обробити садовим варом і обмотати широкими стрічками, щоб запобігти відшаруванню кори по краям рани.

***

Обов’язково треба зібрати всі гнізда шовкопряда, золотогуза, білана і знищити їхні муміфіковані плоди. До того, як набрякли бруньки, на стовбурах потрібно закріпити ремені-бар’єри для жука-довгоносика та його друзів. Всі плодові дерева варто обприскати розчином мідного купоросу чи 1-2% бордоською рідиною. Попередити паршу допоможе обробка яблунь розчином сечовини чи «Фундазолом», який до того ж попереджає сіру гниль і грибкові захворювання.

***

Майже у кожному сільському будинку або на дачі є грубка. А значить, і попіл – найцінніше добриво, про яке знали ще наші прадіди, хоча й не підозрювали, чим же він цінний.

Попіл дуже багатий на калій, що надає плодам міцності та ніжності. Є в нім і фосфор – один із найважливіших елементів для отримання високих врожаїв, а також маса мікроелементів – магній, сірка, залізо, натрій, бор, марганець, які теж дуже корисні для рослин.

Веселі поради

Якщо панцирна сітка в ліжка розтягнулася та провисла до підлоги, досить наростити ніжки ліжка на 50-70 сантиметрів. Стара сітка прослужить вам ще рік-другий.

***

Якщо між кухнею і гостьовою кімнатою просвердлити наскрізний отвір діаметром 5-7 мм, то через нього буде дуже зручно передавати трубочки для коктейлю.

***

Якщо змазати вхід у мишачу нірку фосфором, то потім матимете можливість спостерігати за нічними іграми цих милих звірят

***

Якщо вирішили зварити локшину, а під рукою не виявилося друшляка, не біда! Все одно в друшляку локшини не звариш.

***

Старе відро зі сміттям і залишками їжі викидати не варто. Закріпіть його будь-де. Вашу дитину порадує веселе цвірінькання синичок і горобців, які порпатимуться в ньому.

***

Якщо ви загубили у квартирі кота, дістаньте з холодильника шматочок шинки. Ваш домашній улюбленець швидко знайдеться!

***

Якщо причепити зв’язку ключів від будинку та гаража на ланцюжок, а ланцюжок повісити на шию, то вже через півроку у вас буде пристойно накачана шия.

Підготувала Галина ГРИЦЮК