Жителька Березно Надежда Шекель поділилась на своїй сторінці у Фейсбук із земляками своїми думками стосовно організації медичної допомоги та навела приклади, які змушують замислитись.
Доброго вечора,земляки! Хочу висловити свої міркування відносно організації медичної допомоги в нашій райлікарні людям, хворим на covid.
Надія пише, що її сестра проживає в Поліському. Тиждень тому в неї з’явилися симптоми вірусної інфекції, з якими жінка боролися самостійно на протязі кількох днів. Але – безрезультатно.
Сімейна лікар з Друхівської амбулаторії по телефону сказала,що на такі випадки “швидка” не виїжджає, ніхто нікого не транспортує, треба добиратись самостійно до Березного для здачі крові та рентгенівського знімку. – розповідає Надія.
У людини виникає відразу питання – Скількох людей можна заразити в автобусі рейсовому людині, яка має симптоматику?!
Це називається карантинні обмеження? Хворі!!! люди по направленнях сімейних лікарів їздять в громадському транспорті в період пандемії!!!. Це ще не все… Щоб в тебе зробили забір крові,треба піти в банк і оплатити БЛАГОДІЙНИЙ внесок!!!Хвора людина з симптомами коронавірусу іде в банк в загальну чергу,стоїть там годину!!!-скількох людей вона там заразить???!! Це заходи боротьби з інфекцією?Чим ви думаєте,нешановне керівництво ???!!!Це терор проти свого народу!Куди дивляться епідеміологи?Я вже не згадую тут,як почуває себе хвора людина,поки вона все це пройде.Звісно,що у нас ростиме смертність.І не скінчиться пандемія.Невже не можна організувати збір цих коштів на місці,в кабінеті.І назвати чесно це платним обстеженням,а не благодійним внеском.Допомога на дому відсутня!А якщо людина проживає сама,як їй добувати ліки.У сестри симптоматика типова,хоча тест не виявив коронавірусу. Сором медицині- це не сказати нічого.Це нежиттєздатна система, яка не турбується про людей.
А ось і сам алгоритм, за яким потрібно діяти при підозрі на захворювання COVID-19 затверджений МОЗ.