fbpx

Землю від пластику врятують черв’яки

Діліться інформацією з друзями:

Землю від пластику та інших забруднень можуть порятувати борошняні черв’яки.

Світ стоїть на порозі екологічної катастрофи. Такий зручний та звичний пластик став справжнім лихом для природи. Просто нечуваною катастрофою. Він заполонив річки, моря, океани, землю, вулиці міст і сіл. Дослідники, зібравши дані щодо кількості пластику у водоймах, дійшли невтішного висновку: у Світовому океані плаває майже 300 тисяч тонн цього сміття!

Неймовірно, але воно було знайдене навіть у приполярних течіях! Найбільше ж пластику зібралося у прибережних зонах та на суші. Прорив у боротьбі з цією напастю здійснили китайські та американські вчені, які зробили сенсаційне відкриття, що може врятувати світ від «пластикового» забруднення.

Лише нещодавно, експериментуючи з різними личинками комах, вони виявили, що їсти пінопласт, поліетилен та пластик полюбляють борошняні черв’яки. Вони можуть з’їдати близько 40 мг полістиролу в день. Проте перетравлюють його лише частково. Та залишки можна розкласти за допомогою бактерій. Ці черв’яки, яких подають у ресторанах Китаю як одну із традиційних страв, можуть стати основним засобом боротьби із забрудненням пластиковими відходами на планеті. Сподіваємося, що саме вони, а ще індійські вогнівки (з 2006 року цей шкідник, ворог самшиту, зустрічається нині і в Європі) врятують світ від пластикового забруднення. Дослідження тривають.

Цікавилася Галина ГРИЦЮК