У найближчі кілька днів на Землі очікується підвищена геомагнітна активність, яка може вплинути на самопочуття людей. У період з 29 по 31 липня буде сонячна активність із К-індексом до 7.
Пік геомагнітної активності припадає на 30 липня.
Про це пише OBOZ.UA з посиланням на дані Центру прогнозування космічної погоди (SWPC).
Геомагнітна активність вимірюється за шкалою від 0 до 9, а для позначення використовується планетарний К-індекс. До сильної магнітної бурі відносяться активності показників 5 і вище.
Протягом 29 липня очікується сонячна активність із К-індексом, що відповідає сильним геомагнітним хвилюванням. У вівторок, 30 липня, очікується сонячна активність з К-індексом 7, а в середу, 31 липня, сонячна активність зменшуватиметься – К-індекс прогнозується на позначці 6.
Що таке магнітна буря
Після того, як сонячні імпульси досягають поверхні магнітосфери нашої планети, виникає геомагнітна активність. Ця енергія складається з заряджених частинок, таких як протони та електрони, що рухаються у просторі з надзвичайно високими швидкостями. Коли ці частинки досягають Землі, вони взаємодіють із нашим магнітним полем та атмосферою, що призводить до різних ефектів. Ці ефекти можна побачити у формі полярних сяйв, відключень радіозв’язку, збоїв у роботі супутників та збоїв у електромережах.
Як зменшити вплив магнітних бур на організм
Фахівці попереджають, що під час магнітних бур у людей можуть виникнути апатія, тривога, дратівливість та невизначеність у прийнятті рішень. Також слід врахувати, що можливі прояви серйозніших проблем зі здоров’ям. До таких можна віднести схильність до утворення тромбів, підвищення артеріального тиску та мігрень.
Метеозалежним людям під час геомагнітних бур лікарі рекомендують відмовитись від великих фізичних навантажень. По можливості цей період краще присвятити відпочинку та турботі про своє фізичне та ментальне здоров’я. Для цього можна приймати теплі трав’яні ванни, пити більше води та не навантажувати нервову систему.
Читайте також: Жнива ранніх зернових на Рівненщині перетнули екватор