Меморіальні дошки на стіні Здолбунівського ліцею №1.

На фасаді ліцею у Здолбунові з’явилися імена захисників, які мають пам’ятати учні

Олег Антонюк
Олег Антонюк 29.01.2026, 14:44

Для школярів Здолбунівського ліцею №1 ця будівля стала ще одним місцем пам’яті. На її фасаді з’явилися меморіальні дошки на честь двох захисників України – випускників закладу, чиї життєві шляхи об’єднала війна та свідомий вибір стати на оборону держави.

29 січня у Здолбунові освятили меморіальні дошки Юрію Олещуку та Василеві Жуку. Для Василя Жука меморіальну дошку оновили. Обидва воїни загинули, виконуючи свій обов’язок перед Україною.

Юрій Олещук та Василь Жук мали різні життєві історії, але в критичний момент зробили спільний вибір – стати на захист країни. До останнього вони залишалися вірними присязі та побратимам.

Пам’ятні знаки розмістили на фасаді навчального закладу не випадково. Вони мають стати щоденним нагадуванням для нинішніх і майбутніх учнів про ціну свободи та відповідальність за власну країну.

Як зазначив міський голова Здолбунова Владислав Сухляк, ці меморіальні дошки важливі передусім для молоді. За його словами, проходячи повз них, учні повинні знати й пам’ятати конкретні імена людей, завдяки яким вони можуть навчатися та жити у вільній країні.