Різні застудні та сезонні респіраторні хвороби часто супроводжуються цілим букетом симптомів. Одним із найнеприємніших є підвищення температури тіла.
Медики пояснили, коли дорослому, який захворів, варто не збивати температуру і почекати, коли приймати жарознижуюче і коли потрібно звертатися до лікаря.
На температуру тіла впливає чимало факторів: час доби, вік людини, її фізична активність чи вживання їжі. Наприклад, у спортсмена після двогодинного інтенсивного бігу температура може підніматися до 40-41 градуса.
Температура тіла може відрізнятися від середнього показника протягом доби: до 4-ї години ранку вона знижується, а до 17-ї навпаки, піднімається. У жінок температура тіла змінюється упродовж менструального циклу.
Знижувати температуру при гарячці у дітей та дорослих потрібно за різними показниками термометра.
Якщо дітям рекомендують знижувати температуру, яка сягає позначки 38°С, то дорослому шукати жарознижуючі препарати варто, коли на термометрі більше як 38,5°С.
Для зняття гарячки потрібно використовувати парацетамол або ібупрофен. Лікарі радять не вживати ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) для зниження температури. Адже цей медикамент може спровокувати синдром Рея, що викликає тяжкі ускладнення – як печінкову недостатність та енцефалопатію.
Кілька практичних порад:
- не збивайте температуру, якщо вона нижча позначки 38-38,5°С;
- не використовуйте для зниження температури аспірин;
- при зниженні температури тіла звертайте увагу не лише на позначку термометра, але й на самопочуття;
- не натирайте себе/дитину алкоголем чи спиртовмісними засобами, щоб збити температуру.
Іванна ОНИШКО