fbpx

Завдяки муралам художник з Рівного набув шаленої популярності в Україні

Діліться інформацією з друзями:

Завдяки муралу “Красавіца терпіти не буде», який на початку квітня з’явився на одній з центральних вулиць Рівного, Костянтин Качановський в одну мить став відомим на всю Україну.

Намальованим стінописом, на якому в образі жінки з кулеметом на плечі зображена сама Україна, художник дав рішучу відповідь на відому фразу путіна «Нравіца – нє нравіца, тєрпі мая красавіца». А вже пізніше будівлі міста прикрасили не менш креативні картини митця. Серед них – «Сміливий народ сміливої країни», безіменний мурал, який містяни назвали «Крила свободи», та інші його роботи. На одну приїхав подивитися польський пекар, який став одним з героїв муралу.

Що надихнуло художника на написання муралів, звідки черпає теми для своїх робіт, які виношує творчі плани? Про це та інше розпитувала в Костянтина Качановського наша журналістка.

– Костянтине ви враз стали в усіх на слуху. Проте мало хто знає про вас як про особистість? Звідки ви, якщо можна так сказати, взялися?

– Ніякої таємниці чи інтриги тут немає. Родом я з Рівного. Малюю все життя. Мама побачила в мені задатки до малярства і віддала до художньої школи. З того часу малювати я не покидав. Пізніше навчався у коледжі, а паралельно почав працювати з бригадою художників. Ми розписували храми. Так минуло 5 років… Тоді я вирішив, що потрібно торувати власний шлях. Тож почав працювати і над собою і на себе.

– Розпис храмів і малювання стінописів – що важче?

– Не можна порівнювати, яка робота важча, а яка – навпаки. Усе залежить від самого об’єкту, адже кожен з них по-своєму унікальний. У розписуванні храмів дещо інша технологія. Ікони вимагають більше часу ніж, для прикладу, мурали. Довше триває етап підготовки, для розпису використовують олійні фарби. У стінописах головне – чиста основа. Я ґрунтую стіну і розпочинаю роботу.

– Звідки ви черпаєте ідеї для муралів? Чим надихаєтесь? Малюєте самі, чи хтось допомагає?

– Буває по-різному. Часто допомагає моя дівчина. Вона також є моделлю для картин і постійно надихає якимись ідеями. А ще наснаги додають рівняни, українці, наша країна загалом. Мої роботи фактично відтворюють сьогодення, переживання кожного з нас.

– Що найскладніше у створенні стінопису?

– Найдовшим є етап ескізу. Спершу необхідно придумати унікальну ідею і способи її втілення. Якщо робота під замовлення, то зазвичай людина висловлює мені свої побажання: що вона хоче бачити, яку ідею має. Я обдумую все це, тоді створюю концепцію, вношу якісь свої пропозиції. Тоді показую ескіз замовнику, а узгодивши його беруся за написання картини. А далі все просто… Я просто малюю. Хоча спочатку, звичайно, розглядаю стіну. Розумієте, потрібно оцінити, в якому вона стані, чи потрібно десь підшпаклювати, підрівняти тощо.

– Чому обрали саме патріотичну тематику?

– Мені хотілося зробити свій внесок у підняття народного духу і шляху до перемоги. Це мій вклад у перемогу як художника і подарунок для рідного міста. У Рівному не так багато муралів, як в інших містах України. Тому намагаюся популяризувати саме цей вид мистецтва.

– Який з муралів для вас найцінніший?

– Кожна робота для мене має особливе значення. Улюбленої немає, бо всі малюнки чимось особливі. Але найближчий для душі, з яким пов’язані особливі почуття, – перший мурал у Рівному. Я зробив сюрприз для своєї дівчини, намалювавши її. Завжди з теплотою згадую цю роботу. Також цікава композиція у новому стінописі, роботу над яким завершив цими днями. Він знаходиться у одному із пабів готелю «Україна».

– Зараз маєте проєкти лише в Рівному чи, можливо, й з інших регіонів уже зверталися з пропозиціями?

– Так, були замовлення з різних міст. Нещодавно, скажімо, завершив свою роботу в Києві. Це був найбільший мій проєкт – малюнок на 240 квадратних метрах на цегляній стіні. Дуже великий і непростий у виконанні. Справа в тому, що стіна складається з окремих цеглин, які мають різний розмір і щілини між ними часто дуже великі. Такі шви дуже складно було промальовувати.

– Які творчі плани маєте на найближче майбутнє?

– Я не дуже люблю озвучувати задуми чи плани. Невдовзі з’явиться мурал у районі мототреку. Я робив його з фотографії. Побачив цікаву роботу і додав до зображення крила. Цей стінопис замовив салон краси. Вони хотіли прикрасити стіну, а ми розробили такий ескіз. Зараз співпрацюю з поліцією Рівного. Робитиму новий мурал. 

Є багато ідей, багато замовлень. Тому роботи зараз вистачає.

– І насамкінець: чи побачимо ми бабцю Олю на одній зі стін міста?

– Все може бути (сміється). Таких планів на найближчий час немає. Але в майбутньому ця робота також знайде своє місце.

Спілкувалася Надія КРИВКО