fbpx

Завдяки активній позиції мешканців будинку в Рівному вдалося встановити тепловузол

Діліться інформацією з друзями:

Багатоповерхівка у Рівному на вулиці Київській, 30 – одна з перших, зведених у Рівному панельок. У дев’ятиповерхівці на чотири під’їзди, зданій в експлуатацію ще у далекому 1977-му, нараховується 144 квартири, в яких проживає майже 230 мешканців.

Усі добре пам’ятають, коли обслуговуванням будинку займався місцевий ЖЕК, робота якого не задовольняла реальні потреби тутешніх жителів. Найбільше невдоволення викликало шалене зростання тарифів на тепло. Отож на будинковій раді мешканці багатоповерхівки вирішили зібрати кошти на встановлення тепловузла.

Згодом постало логічне запитання: хто очолить цей процес. Обрали Дмитра Вовкодава – випускника Національного університету водного господарства та природокористування зі спеціальності «Автоматизація технологічних процесів». Завдяки активній позиції мешканців будинку в багатоповерхівці таки вдалося встановити тепловузол. Людям сподобалося те, що вони почали економити, отож захотілося чогось більшого. Так і виникла ідея створити ОСББ. А оскільки Дмитро Вовкодав уже показав себе в роботі, то його й обрали головою правління об’єднання співвласників.

– ОСББ «Київська 30», – розповідає голова правління ОСББ «Київська 30» Дмитро ВОВКОДАВ, – ми зареєстрували у червні 2020 року. А в серпні взяли будинок на обслуговування. Отож нещодавно нам виповнився рік.

Основним мотивом у створенні об’єднання співвласників було бажання людей щось змінити у своєму житті на краще. І не дивно, бо будинок набув просто жалюгідного вигляду. Труби водо- і теплопостачання були настільки зношеними, що в окремих місцях перетворилися на решето – «хомут на хомуті». Зварювальники навіть відмовлялися на часткову заміну труб, оскільки на них просто не було «живого місця». Через занедбаність каналізації траплялися часті підтоплення. І головне, що найбільше обурювало людей – це великі суми у платіжках за тепло, якого вони (особливо мешканці нижніх поверхів) фактично не відчували.

– Таким чином вималювалася найгостріша проблема, яка потребувала першочергового вирішення?

– Однозначно насамперед необхідно було навести лад з мережами. Щоб вирішити цю проблему, запропонував співвласникам взяти участь у Муніципальній програмі сталого розвитку. Без підтримки міста ми просто фінансово не витягнули б проєкт, вартість якого становить понад мільйон гривень. Люди погодились, і ми почали працювати над реалізацією свого задуму. Тут треба віддати належне депутатові Рівненської міської ради Катерині МАРЧУК, яка обиралася по нашому округу від ГО «Рівне Разом». Міська обраниця особисто побувала в будинку, щоб детально вивчити всі наявні проблеми. Допомагала не лише порадами і консультаціями, а й у підготовці подачі заявки і необхідних документів на участь у «муніципалці». Відверто кажучи, те, що ми нині ремонтуємо інженерні мережі, – неабияка заслуга Катерини Марчук.

– На якому етапі реалізація проєкту?

– На жаль, початок робіт затягнувся внаслідок тривалого процесу відбору виконавця робіт, який проводиться через «Прозоро». Якщо минулого року багато ОСББ стартували у квітні, то цьогоріч ми навіть в кінці липня не могли закупити все необхідне для капремонту, бо ще не мали підрядника. Але, дякувати Богу, все налагодилося, тож ми зараз на завершальному етапі реалізації проєкту. Хочу подякувати працівникам, адже завдяки їхній сумлінній роботі ми вчасно розпочали опалювальний сезон. Хоча, звісно, ще необхідно було налаштувати автоматику подачі тепла, на окремих ділянках будинку завершити правильні відтоки каналізації. На порядку денному залишалося підключення до холодного водопостачання одного під’їзду. Нам вдалося застосувати новітню технологію з перекриття у разі необхідності подачі холодної води не лише на весь будинок, а й на окремий стояк. Це дуже зручно. Особливо коли виникає потреба у мешканців, для прикладу, встановити лічильник на холодну воду.

Фактично нам залишилося документально оформити виконані роботи, пройти перевірку відповідними установами на предмет якості виконаних робіт та дотримання відповідних вимог та норм.

– Отож, ви пройшли свого роду «бойове хрещення». Які уроки взяли з набутого практичного досвіду?

– Думаю, нам, головам правлінь ОСББ, потрібно більше живого спілкування і між собою, і з нашими депутатами. Також необхідним є проведення додаткових навчань, круглих столів, аби з них отримувати рекомендації щодо залучення нових додаткових коштів. Нині однієї Муніципальної програми замало. Отож, сподіваюся, що в Рівному невдовзі міська влада знайде нові можливості для підтримки діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

– Які плани на майбутнє виношуєте?

– На черзі – ліфтове господарство. Це найдорожчий механізм будинку. Але за що будемо братися далі, вирішуватиме громада. Люди поки що вагаються: дах чи ліфти. Одне й друге потребують великих капіталовкладень. До того ж у двох під’їздах ліфти потребують заміни.

Тож останнє слово за мешканцями будинку. На превеликий жаль, деякі люди все ще думають, що дах, підвал, ліфти – це чиєсь, а не їхнє. Час вже збагнути, що співвласники відповідають не лише за те, що відбувається у їхніх квартирах, а й за весь будинок. Сподіваюся, що з часом це усвідомить кожен мешканець багатоповерхівки.

Спілкувався Юрій ГАЙДАМАКА