Заморожування, на відміну від інших способів зберігання, мінімально впливає на колір, текстуру й харчові цінності продуктів. Якщо говорити про овочі та фрукти, то під час заморожування частина вітамінів і мікроелементів утрачається, але цей показник становить усього 20—30% (для порівняння: під час консервування — понад 50%).
Перевага рослинної їжі в тому, що вона корисна в будь-якому вигляді, адже її головна цінність — у наявності харчових волокон, які повністю зберігаються під час заморожування. Саме дефіцит харчових волокон у харчуванні сучасних людей пов’язаний з ризиком захворювань.
Купуючи заморожені продукти, подивіться на зовнішній вигляд упаковки. Якщо овочі перетворилися на одну велику груду, отже, вони вже були розморожені. Можливо, й кілька разів.
Обов’язково зверніть увагу на дату виготовлення продукту. Особливо м’яса і риби.
Рекомендовані терміни зберігання заморожених продуктів:
- фарш і сосиски – 2 місяці;
- лівер – 3 місяці;
- гуси, качки, зайці та кролики – 6 місяців;
- кури, індики, дика птиця – 9 місяців;
- дрібна риба – 2-3 місяці;
- рибні страви промислового виробництва – 5-9 місяців;
- краби, раки і креветки – 2-3 місяці;
- гриби – 5-6 місяців;
- супові набори з овочів – 6-7 місяців;
- окремі овочі – 10-12 місяців;
- фрукти і ягоди – 10-12 місяців.
Тепер ви будете знати, що заморожені – не завжди свіжі.
Основні правила розморожування продуктів
Розморожувати продукти потрібно правильно — у холодній воді або в холодильнику. За кімнатної температури запускаються процеси розмножування бактерій. У разі заморожування бактерії стають неактивними, але думка про те, що холод робить продукт безпечним, — помилкова. Інакше кажучи, якщо їжа потрапила до морозильної камери з будь-якими бактеріями на поверхні, то після відтанення вона, як і раніше, міститиме ті самі шкідливі бактерії. Єдиний надійний спосіб позбутися їх — дотримуватися правил харчової безпеки, зокрема ретельно просмажувати або відварювати харчові продукти.
Ірина ВАСИЛЮК