fbpx

Захисниця з Рівненщини служить у ЗСУ та встигає складати іспити в академії

Діліться інформацією з друзями:
22-річна студентка на ім’я Ніка служить стрільцем-медиком в одній із військових частин Волині. А ще вона здобуває другу вищу освіту в Острозькій академії.

Про захисницю розповідає Рівненська ОВА.

Дівчина з дитинства мріяла одягнути військову форму. Вона вже закінчила ВНЗ за спеціальністю «Національна безпека», а нині здобуває другу – «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови».
Після закінчення школи думала вступити до профільного ліцею у Луцьку, проте рідні відмовили її, тож дівчина подала документи до педколеджу. Але військова справа знайшла дівчину. Після закінчення коледжу вона подала документи в «Острозьку академію», де обрала спеціальність «Національна безпека».
Коли почалася війна, Ніка спочатку волонтерила, а вже у березні підписала контракт із ЗСУ. Цього разу рішення дівчини підтримали і її батьки.
«Іноді хочеться бути на рівні з чоловіками – показати, що ти можеш робити все з ними. Наприклад щось підняти, налаштувати. Але часто вони мені цього не дозволяють. Шкодують, напевне. Звісно, військовій справі ми вчимося на рівних», – розповідає Ніка.
Увесь день дівчина проводить, навчаючись: вдосконалює навички надавати першу допомогу собі та пораненому побратиму, також вчить інших. Усе це поєднує з освітою в «Острозькій академії».
«На ротації складала державний іспит. Побратими відпустили вчитися, а викладачі підлаштовувалися під мій графік. Усі йшли назустріч. Поєднувати навчання і військову справу важко, але зважаючи на таку колосальну підтримку, в мене немає іншого вибору», – сміється дівчина.
Головна мрія Ніки – аби якнайшвидше війна закінчилася перемогою України. Разом із тим, вона нагадує, що життя триває. Тож закликає усіх у тилу дозволяти собі радіти та посміхатися.
«Якщо хтось запланував відпустку і є така можливість – нехай. Волонтери, які відпочили, ще більше зможуть допомогти військовим. Щасливі мами будуть надихати своїх дітей. Війна триває, але життя продовжується, – зазначає Ніка.