fbpx

За межами реальності: як вибратися з віртуальної павутини

Діліться інформацією з друзями:

До тенет віртуального простору потрапляє чимало людей, особливо молоді. В інтернеті шукають і знаходять практично все: найгарячіші новини, тематичні форуми та прогноз погоди, дешевші товари та нових приятелів. Заглянувши в соцмережі, можна дізнатися, як змінилося життя твоїх друзів чи випадкових знайомих, долучитися до обговорення цікавої теми, дізнатись плітки. Між усім цим дедалі частіше з’являються повідомлення про летальні випадки (передусім – серед школярів), спричинені втратою здорового глузду через постійне «зависання» в гаджетах.

Поспілкувавшись з однолітками, зрозуміла, що серед них є чимало таких, котрі не уявляють свого життя без Інтернету. Передусім, їх захоплює можливість поспілкуватися з друзями, не виходячи з дому, отримати якісь знання, а то й навички без затрати особливих зусиль. Нерідко вони відкладають свої справи, поспіхом виконують домашні завдання, щоб присвятити більше часу (чи змарнувати його) своїм гаджетам.
На щастя, серед молодих людей є й такі, що ігнорують стереотипну поведінку й живуть в реальному світі, а перевагами Інтернету користуються вкрай рідко.

Для того, щоб остаточно зрозуміти що ж так захоплює у «все­світньому лабіринті», чи реально втриматися і не стати залежним, а якщо так сталося, то чи можна відновити свободу волі, поспілкуватися з друзями:

– Для мене Інтернет, – розповідає Вікторія, – є важливим способом зв’язку із близькими та знайомими, які мешкають чи навчаються в інших містах. Дізнаюся про їхні захоплення, думки, краще пізнаю характер в цілому. На пошуки інформації та віртуальне спілкування витрачаю не більше двох годин щоденно. Що ж до негативного впливу, то на собі його поки що не відчуваю. Тому користуюся новітніми технологіями з розумінням, що без них наше повсякдення було б неповноцінним.

– Я надаю перевагу заняттям спортом, – коментує Олександр, – активному відпочинку, читанню детективів та спілкуванню з друзями у реальному житті. Можливості веб-ресурсів використовую лише для навчання, самоосвіти та поінформованості. На це витрачаю мінімум часу і зусиль, адже усвідомлюю можливі наслідки від «одержимості» щодо чудо-техніки. На мою думку, передові можливості Інтернету потрібно використовувати винятково для самовдосконалення, а для розваг існують кінотеатри, розважальні центри, нічні клуби, ресторани, диско-бари та інші заклади.

– Ще недавно, – долучається до розмови Марина, – сама належала до активних користувачів соцмереж, палких шанувальників надпотужних пристроїв і їх захоп­люючих функцій. Однак тепер кардинально змінила ставлення до віртуального простору. Причиною стала залежність старшої сестри: постійна перевірка електронки, тривале споглядання відеороликів і читання «ванільних» блогів. Це призвело до звільнення з роботи та розриву з коханим. Зараз всіма силами намагаюся допомогти їй здолати цю згубну звичку.

Помірність у цьому відстоює і Владислав:

– Інтернет – це універсальна можливість іти в ногу з часом, заявляти суспільству про власне «я», а отже, самостверджуватись. Кілька років тому вирішив, що навчатимуся, аби здобути професію IT-спеціаліста. Без сумнівів, праця в галузі інформаційних технологій – це мій «кухлик чаю».

– ПК мені подарували лише в чотирнадцятирічному віці, – розповіла Олена. – Спершу це було надзвичайно захопливо, та згодом збагнула, яку «скриньку Пандори» отримала. Найнеприємніші спогади пов’язую з комп’ютерними іграми, в які, повернувшись зі школи, безперестанку грала з іншими користувачами. Засиджувалась допізна, не зважала на втому та невивчені уроки. Спершу це позначилося на навчанні, почастішали суперечки з батьками, а згодом – погіршилося самопочуття. На щастя, все-таки змогла зібрати залишки волі в кулак і вирвалася з того зачарованого кола.

Поспілкувавшись із ровесниками, зрозуміла, що проблема інтернет-залежності досить актуальна для молоді, позбутися її не так просто, як це може видатись на перший погляд. Тож якщо виявите у ваших друзів чи знайомих бажання проміняти реальне змістовне життя на тимчасові примітивні забаганки, підтримайте їх у скрутну хвилину, простягніть руку допомоги і поверніть їх до дійсності.

Тетяна ГНІДЕНКО, студентка МЕГУ

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»