fbpx

Якщо мозок не «годувати», він отруїть життя нечистими помислами

Діліться інформацією з друзями:

Нерідко доводиться чути: навіщо взагалі вчитися? У кожного своя відповідь на це запитання.

Хтось відповідає, щоб підняти свою вартість на ринку праці. Інші – аби бути завжди актуальним. А дехто – щоб рости професійно. Але все це дрібниці у порівнянні зі справжньою мотивацією, яка аргументує, чому вчитися не просто потрібно, а необхідно.

Був період коли я дистанційно проходила курс з нейробіології у Чиказькому університеті, де слухала лекції про те, як влаштований наш мозок, як він працює, чому ми робимо те, що ми робимо, як влаштована наша мотивація, чому інколи так важко примусити себе щось зробити, звідки береться хвилювання. Врешті-решт, як із цим усім працювати. Дуже багато цікавого. Часом деякі речі майже «зривають» мій мозок. Один із фактів – пояснення того, чому насправді потрібно і важливо постійно вчитися. Чому зупинка в навчанні – небезпечна (без найменшого перебільшення!). Чому це призводить до хвилювання, переживання. Навіть якщо у вас в житті все добре, діти влаштовані, немає проблем з грошима, є де жити. Словом, усі питання вирішені.

Отож, навіщо вчитися? Не буду описувати в подробицях, передам стисло. У нашому мозку є ділянка, яка називається Дефолт-системою. Незважаючи на свою назву, вона знаходиться у роботі 24 години на добу і не припиняє її упродовж всього життя. В неї одне завдання: вона постійно переварює сотні фактів і, співставляючи їх, видає нам різноманітні висновки, які ми отримуємо у вигляді емоцій, ідей, думок, спогадів, пропозицій, вирішення питань, задач.

Загалом увесь зоопарк думок, які рояться в нашій голові, це робота Дефолт-системи мозку. Оскільки наш мозок постійно бореться за виживання, Дефолт-система завжди буде знаходити нам привід похвилюватися, понервувати. Щоб ми, не дай, Боже, не пропустили якусь «важливу деталь», яка може призвести до небажаних наслідків.

Навіть якщо об’єктивно у вашому житті все в нормі, мозок знайде проблему, яка «накриє» вас із головою. Єдиний спосіб відволікти його від цієї задачі – підкинути йому іншу, більш корисну, яку ви хотіли б вирішити.

Але як це зробити? Потрібно постійно отримувати новий досвід, нові факти та нову інформацію. Тобто читати книжки, слухати лекції, проходити курси, спілкуватися з людьми, які можуть поділитися цікавими знаннями, які можуть направити вас на розвиток. Або, як мінімум, на вирішення проблем.

Потрібно робити все те, що ми називаємо одним словом УЧИТИСЯ.

Отож, вчіться, вчіться і ще раз вчіться!

Це не просто одне з корисних занять, а необхідність, щоб зберігати наш мозок у здоровому стані, а розум – чистим та світлим. Продовжувати вчитися так само важливо для здоров’я нашого мозку, як фізична активність для здоров’я нашого тіла. А корисна свіжа інформація, так само важлива, як здорове збалансоване харчування.

Яна ГЕРУС,засновниця Центру іноземних мов «АЯКС»