Соціальна політика України гарантує підтримку найвразливішим категоріям громадян у 2025 році. Це також стосується пенсіонерів. Тож громадяни, які відзначатимуть своє 60-річчя у 2025 році, отримають доступ до низки державних пільг.
Про це пишуть Новини.LIVE.
Які пільги отримують українці старше 60 років
Право вийти на пенсію за віком залежить від наявності необхідного страхового стажу та віку, встановленого законом. У 2025 році право завершити свою трудову діяльність матимуть українці яким виповнилось 60 років, якщо вони мають щонайменше 32 роки страхового стажу. Після виходу на пенсію громадянам України доступні такі пільги:
Комунальні пільги та субсидії
Пенсіонери, які проживають у сільських районах та працювали в медичній, освітній чи культурній сферах, мають право на 100% пільгу на оплату комунальних послуг. Для решти громадян похилого віку є можливість оформити субсидію, розмір якої розраховується індивідуально для кожного домогосподарства.
Безплатний проїзд
Пенсіонери мають право на безплатно проїзд у міському громадському транспорті (окрім метро та таксі), а також у приміських автобусах і електричках. Крім того, вони можуть безплатно залишати свої автомобілі на платних парковках.
Знижка на автострахування
Пенсіонери, які мають автомобіль з двигуном до 2500 куб. см або електродвигуном до 100 кВт, можуть отримати знижку 50% на автострахування.
Безплатна юридична допомога
Пенсіонери можуть отримати безплатні (або зі значною знижкою) юридичні послуги, зокрема консультації, підготовку документів та іншу правову допомогу.
Звільнення від земельного податку
Громадяни, які володіють земельними ділянками певного розміру, можуть бути звільнені від земельного податку, зокрема для садівництва, дачних потреб чи будівництва житла. Пільга надається в межах таких значень:
- До 0,12 га — для садівництва.
- До 0,10 га — для дачних потреб.
- До 0,01 га — для будівництва гаража.
- До 0,10 га — для будівництва в містах.
- До 0,15 га — для будівництва у селищах міського типу.
- До 0,25 га — для будівництва житлового будинку в селі.
- До 2 га — для ведення особистого сільського господарства.
Читайте також: Як підтвердити наявність інвалідності до повторного огляду