fbpx

Як зробити офіс більш екологічним

Діліться інформацією з друзями:

Ми проводимо на роботі щонайменше 8 годин на день. Тож надзвичайно важливо, аби й офіс став екологічнішим. Досягти цього допоможуть кілька порад.

Розпочати роздільний збір сміття, яке найчастіше утворюється в цьому офісі. Це може бути папір, тетрапаки, пластикові пляшки або інше пакування. А також батарейки, лампочки, медикаменти тощо.

Переглянути закупи

Обирати побутову хімію, що не містить хлору та фосфатів. Замість паперових рушників і туалетного паперу з целюлози купувати вироби з переробленого паперу (для виготовлення целюлози вирубують дерева). Одноразові стаканчики біля кулерів для води можна замінити на багаторазові чашки або склянки. Пластикові мішалки для напоїв можна замінити на дерев’яні або багаторазові ложки. Замість одноразового пластикового посуду та приладів варто придбати багаторазовий.

Зменшити використання ресурсів

Замінити лампочки на енергозберігальні, оптимізувати витрати води й тепла в офісі або замінити одноразові рушники у вбиральнях на електричні сушки.

Як почати зміни і зберегти результат

Ініціатором змін у компанії може стати власник або екосвідомий працівник, який сортує вдома і хоче залучити до цього процесу й колег. Як показує практика, другий підхід часто є ефективнішим, адже активна людина буде слідкувати за тим, наскільки ефективно впроваджується роздільний збір і не дасть цій ініціативі згаснути.

За словами експертів, впровадження роздільного збору сміття й інших аспектів екологічного офісу займає в компаній приблизно рік. За цей час бувають різні періоди: люди звикають, сортують з ентузіазмом усе, а потім забувають чи стомлюються. Часто так відбувається тому, що колектив не бачить результатів своїх зусиль. Тому дуже важливо, щоб працівник, відповідальний за сортування, час від часу ділився результатами. Такий зворотній зв’язок підтримує мотивацію працівників і впливає на ефективність сортування в офісі.