Якщо вдома виникає якась побутова проблема, то люди зазвичай звертаються до фахівців. Утім, трапляються проблеми, які нескладно вирішити самотужки.
Ось взяти хоча б такі приклади.
Якщо у вашій будові завелися короїди, шашіль і заходилися точити деревину чи вироби з неї, то для боротьби з цією нечистю можна застосувати медичний шприц. Голку шприца вводять у проточені шкідниками дірки ходів і вприскують туди згубний для них розчин. Аби голка при проведенні цієї операції не псувалася, на неї слід натягти гумового корочка, який слугуватиме своєрідним амортизатором.
Декотрі з умільців виготовляють з пінопласту такий собі термос і в ньому зберігають гарячі страви. Відпадає потреба закутувати каструлю куфайкою, ковдрою чи рушником. Посуд з гарячим борщем чи кашею ставлять у пінопластовий контейнер-термос, а за потреби виймають.
Аби швидше висушити випрану білизну та одяг, можна використати фен для сушіння волосся. Одяг вішають на плечики, а струмінь гарячого повітря спрямовують у рукави. Одяг з легкої тканини висихає за 10-15 хвилин.
Дзеркало у ванній кімнаті не пітнітиме, якщо скло покрити розчиненим у воді желатином: чайна ложечка желатину на 50 г води.
Відомо, що просвердлити отвір у бетоні не так просто. Якщо немає побідитового свердла, то його можна замінити пробійником з набору «Мрія новосела». Вставивши його в патрон електродрилі, отвір пробивають не гірше, ніж побідитовим свердлом.
Щілини у дощаній підлозі найкраще заробляти бітумом. Його розплавляють, заливають у щілини, зайве зрізують після застигання. Потім залиті щілини змазують фарбою, яка ледь-ледь розчинить і згладить застиглий бітум. Аби приховати сліди такого ремонту, треба пофарбувати ці місця ще раз.
Розігрівати газову духовку рекомендується за 10 хвилин до випікання, електричну – за 25 хвилин.
Андрій ДІДЕНКО