fbpx

Як виготовити крем навчать у аптеці-музеї в Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Перша і єдина аптека- музей відкрила сьогодні свої двері в Рівному. Вона діятиме на базі найстарішої аптеки № 3 товариства “Рівнефармація”, що знаходиться по вулиці Соборній, 187. Тут,  як і понад сто років тому виготовлятимуть ліки, креми, пігулки, а ще мікстури від лінощів, для щастя, від нудної роботи.

З легкої руки авторки концепції і заступниці директора “Рівнефармації” Ольги Садовник та генерального директора “Рівнефармація” , заслуженого працівника охорони здоров’я України Володимира Синяка музей зможуть відвідати всі бажаючі. Діятиме аптека-музей у окремій кімнаті.

Тут можна побачити не лише старовинні аптечні меблі, яким понад 100 років (їх повернули сюди після реставрації). Є тут і увесь інвентар фармацевта з минулого: колби, мензурки, ваги, ступки, пілюльні машини та інше обладнання.

На стінах – фото аптекарів далекого та близького минулого. А також схеми і рецепти приготування лікарських препаратів. На полицях – спеціальна наукова література.

У музеї планують проводити групові та індивідуальні екскурсії, майстер класи з виготовлення порошків, кремів, свічок.

– Сьогодні справді історична подія у місті Рівному, тому що вперше у Рівному відкривається аптека-музей. Звичайно, ініціатором цього проекту був Синяк Володимир Васильович. Він більше 50 років працював у галузі фармації. Зробив досить вагомий внесок у галузь фармацевтичної галузі Рівненщини, і не тільки Рівненщини. Справді під керівництвом Володимира Васильовича у нас збереглося виготовлення аптечних ліків. Тобто у нас є 10 аптек, де виготовляють ліки на замовлення. На відміну від комерційних, хоча ми на сьогодні теж є комерційна структура, я хотіла це зауважити.

Ідеєю цього проекту було, перш за все популяризувати професію фармацевта. До фармацевта відносяться, як до звичайного продавця і люди забули, що аптека – це є заклад охорони здоров’я,  а фармацевт є невід’ємною частиною медицини. Ми не ставили собі за мету зробити аптеку таку, як у Льовові чи Харкові. Ми зробили її таку, якою вона є. Вона поєднала аптеку стародавню із сучасною. У цій аптеці може кожен власноруч виготовити пігулки, свічки, також порошки. Я думаю завдяки цій аптеці будуть зростати наступні покоління фармацевтів. Я впевнена, що тут будуть розвиватися науковці фармацевтичної справи, – зазначила Ольга Садовник.

На заході були представники фармацевтичної галузі з різних міст України, органів місцевої влади.

Аліна Будафенко

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»