За результатом співпраці міської ради та вітчизняного інвестора було залучено більш як 25 млн грн на будівництво першої в області біогазової станції з переробки метану з наступним виробництвом електроенергії. Вона встановлена на рівненському сміттєзвалищі.
Пробурено 24 свердловини, облаштовано 4 газозбірні пункти, проводиться щорічний видобуток 2,5-4 млн м3 біогазу. Проєктна потужність становить понад 4 млн кВт/год електроенергії. Видобутий біогаз переробляється в електроенергію та реалізується.
Торік у Рівному стартував проєкт із компостування опалого листя. КАТП-1728 почало його збір. Заручилися підтримкою колег з інших комунальних структур, що відповідають за благоустрій, та спільноти ОСББ. Після консультацій з науковцями з місцевого Університету водного господарства та природокористування запустили комплексну технологію з переробки таких відходів. Для втілення цього проєкту об’єднали кошти підприємства та Громадського бюджету. Загалом це трохи більше ніж 800 тис. грн. За них купили спецтехніку та додаткові необхідні компоненти. Зокрема й каліфорнійського черв’яка, який допомагає створювати біогумус.
Крім того у Рівному за сприянняуправління економіки міста за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища почали впроваджувати великий просвітницький проєкт «Освіта для збереження клімату», ініційований Екологічним центром Палацу дітей та молоді. Він покликаний навчити дітей дошкільного та шкільного віку користуватися технологіями для адаптації міста до змін клімату. Торік у 6 навчальних закладах в межах одного мікрорайону встановили компостери. Діти разом із педагогами наповнювали їх та вивчали на практиці, що таке компостування. Цього року до проєкту приєднаються ще кілька садків і шкіл з іншого району міста.
А ще до Рівного приїздило кілька потенційних інвесторів, які пропонували свої проєкти сміттєпереробних підприємств. Більшість із них говорили про переробку органіки та сортування вторсировини.
Тим часом управління економіки міста ініціювало запуск «Сміттєвої реформи» із залученням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У рамках реалізації «Муніципальної програми сталого розвитку міста Рівне на 2018-2022 роки» 11 листопада експерти Центру утилізації відхо дів «GreenAge» (м. Київ) провели інформаційний семінар для представників ОСББ щодо впровадження сортування ТПВ.
На зустрічі активно обговорювалися питання важливості роздільного збору відходів, яким чином мотивувати мешканців багатоквартирних будинків сортувати ТПВ. Окреслено можливі перспективи запровадження екологічно безпечних технологій збирання твердих побутових відходів у Рівному.
Голови правління ОСББ, які були присутні на зустрічі, зацікавилися підходом консультантів щодо сортування сміття. Адже ті, хто займався чи займається в своїх будинках збором побутових відходів, звикли, що ділити відходи потрібно на скло, пластик (кілька видів), папір та ін. Тут же було акцентовано на тому, що найголовніше – відділення органічних відходів від усіх інших.
В подальшому консультанти напрацюють практичні рекомендації щодо запровадження сортування відходів. Результати напрацювань стануть першим кроком на шляху до вирішення надзвичайно актуальної для громади проблеми поводження з відходами.