Надія Гвоздик, як і багато хто з голів ОСББ, думала, що прийшла на цю посаду ненадовго. «От створимо ОСББ, почнемо працювати і…» Але сталося по-іншому. Вже більш як 3 роки ОСББ «Чорновола-17» працює під керівництвом однієї голови – Надії Гвоздик.
– Коли стала головою, виявилося, що дуже боюся темних підвалів і висоти, – посміхається Надя, згадуючи початок роботи. – Але побороти все це допоміг чоловік. Зараз і в підвалах вже є світло, і страх висоти зник.
Чоловік Надії, Анатолій, підтримує її в усьому, хоча був дуже незадоволений тим, що вона погодилася стати головою.
Найбільшою мрією ОСББ «Чорновола-17» , коли вони створювали об’єднання співвласників, був капітальний ремонт даху. А він у будинку складний. Та й будинок теж не з простеньких. Недарма спочатку гастроном, який був у житловій багатоповерхівці, а потім вже і сам будинок за форму люди назвали «пила». Поки що ця мрія так і залишилася мрією.
– Важко переконати людей, що все в будинку наше і що не прийде добрий дядько і не зробить за нас ні ремонт даху, ні утеплення фасаду. Але крок за кроком ідемо далі, працюємо з мешканцями, – розповідає Надія.
Отож із дахом поки не з’ясувалося, тому Надя вирішила розпочати ремонт будинкових електромереж. Відремонтували дві будинкових щитові та «перебрали» щитові на поверхах. Повністю замінили всі труби води та каналізації у підвалі. А тут то в одному, то в іншому стояку почали протікати труби. Взялися замінювати їх за рахунок ОСББ.
- На Рівненщині підприємства порушили правила закупівель на 50 мільйонів
- На допомогу рівненським чоловікам: секрети вдалого подарунка жінці
– Будинкові вже більш як 40 років. Звичайно, і трубам не менше, – наголошує голова ОСББ. – Ми на зборах узгодили, що будемо повністю міняти весь стояк. Коли замінили аварійні ділянки, то продовжили роботи і в інших місцях. Тепер нам залишилося провести заміну труб у двох із семи під’їздів.
Той, хто не мав справи із заміною стояків у будинках, не зрозуміє, яка це важка робота. Це не просто – зібрати гроші та замовити виконавців робіт. Ще ж із кожним мешканцем треба домовитися, щоб він дозволив в туалеті, кухні чи кімнаті прорубати в стінах канали – від підлоги до стелі. У когось – євроремонт, інший просто не хоче…
Мешканці сусіднього ОСББ з Паркової, 8 (у будинків спільний двір) придивлялися до роботи Надії. Нещодавно таки вмовили її стати головою і в їхньому ОСББ. Тож роботи додалося.
Дуже часто ми бачимо людину лише з одного боку. З Надією я познайомилася на одному із ОСББшних заходів. Завжди зібрана, виважена, впевнена… Я тоді подумала: «Напевне, саме такою і повинна бути голова ОСББ. Вже пізніше дізналася, що Надя – колишній військовослужбовець.
Донька та онука військових – ніби й не було іншого шляху в Наді, як в армію. Але спочатку в її житті була лабораторія рівненського молокозаводу, далі – робота в податковій. І лише випадковість привела у військову частину. Дуже Надя хотіла навчатися далі. Та за навчання потрібно було платити. Тож робота у військовій частині, якій вона віддала понад 18 років свого життя, допомогла отримати другу освіту.
2014 року (з початком війни) Надя, крім роботи в частині, починає допомагати добровольцям та військовим, які прямували в зону АТО. Тоді вони з чоловіком навіть спробували шити для військових «розгрузки». Як вона розповідає, просто взяли одну і «розібрали» на частини. Зробили викройки та зшили… Спершу навіть і не розуміли, для чого там всі ці кишеньки та клапани. Вже потім, коли військові забирали, то пояснили, що і для чого. То в наступних навіть дещо змінили, як порадили атовці.
У Надії з чоловіком двоє дітей – Павло та Поліна. Старший, Павло, закінчив бакалаврат та навчається в магістратурі. Завжди підтримує маму в її роботі в ОСББ. Це його будинок, він у ньому народився та виріс, тож просить маму, щоб вона навіть подумки не кидала розпочату справу. Молодша, Поліна, вже п’ятий рік серйозно захоплюється бальними танцями.
Останній рік Надя активно займається громадською роботою. Вона – член правління ГО «Ресурсного центру підтримки ОСББ Рівненщини». З колегами допомагають молодим головам ОСББ та ініціативним групам навчитися управляти своїми будинками, вирішувати комунальні проблеми, порозумітися зі співвласниками. А ще – заручитися підтримкою місцевої влади та залучити фінансування на енергоефективність житла. Члени ГО вже об’їхали майже всі районні центри Рівненщини. Надія в цьому напрямку відповідає за Вараш. Їй дуже подобається і місто енергетиків, і голови ОСББ, з якими вона там познайомилася і з багатьма вже здружилася.
– У свій час, коли ми створили ОСББ, я була, як сліпе кошеня, – розповідає Надя. – Мені тоді дуже була потрібна допомога в елементарних речах. Як правильно оформити наказ, підготувати збори, написати протокол та багато чого ще. Тому, пригадуючи себе, я намагаюся передати свій досвід молодим головам.
Ось так у Надії Гвоздик тимчасове головування в ОСББ перетворилася на справу, в яку вона вкладає всю душу.
Світлана ПІКУЛА
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»