Нове дослідження, представлене на 70-й щорічній науковій сесії Американського коледжу кардіологів, довело, що помірне вживання алкоголю пов’язане зі зменшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань.
Про це пише Life з посиланням на Healthline.
Помірне споживання – не більше одного алкогольного напою на день для жінок та не більше двох для чоловіків.
Помірне споживання алкоголю і користь для здоров’я
Для проведення свого дослідження вчені використали дані опитування Mass General Brigham Biobank healthcare survey.
Всього в дослідженні взяли участь 53 064 учасників. Їхній середній вік – 57,2 років.
Учасників розділили на групи за рівнем споживання алкоголю: низький (менше одного напою на тиждень), помірний та високий (більше 14 напоїв на тиждень).
Основні серцево-судинні події, такі як інфаркт та інсульт, визначали за допомогою діагностичних кодів. Вчені використали візуалізацію ПЕТ (позиційно-емісійна томографія) для вивчення активності мозку, пов’язаної зі стресом.
Проаналізувавши дані, вчені виявили, що люди, які споживали алкоголь у помірних кількостях, мали на 20% нижчі шанси на серйозні серцево-судинні події у порівнянні з тими, хто мав нижчий рівень споживання алкоголю. У них також була менша мозкова активність, пов’язана зі стресом.
Алкоголь може допомогти серцю, зменшуючи стрес
За словами авторів дослідження, однією з причин таких результатів є те, що алкоголь може зменшити сигнали мозку, пов’язані зі стресом.
Вчені виявили, що активність, пов’язана зі стресом, була вищою в мозку тих, хто повністю утримався від вживання алкоголю, і ще більшою мірою в мозку тих, хто зловживав ним.
Провідний автор дослідження – лікар Кенечукву Мезуе – пояснив, що помірні кількості алкоголю можуть допомогти у розслабленні та зменшенні стресу. Це потенційно може зменшити кількість серцево-судинних захворювань.
Експерти застерігають від вживання алкоголю для зменшення стресу
Результати дослідження свідчать про те, що помірне споживання алкоголю допомагає здоров’ю серця, покращуючи стрес. Проте Мезуе застерігає щодо вживання його з цією метою.
“Наше дослідження не має на меті заохочувати вживання алкоголю, оскільки надмірне споживання пов’язане з великою шкодою. Навіть помірне споживання алкоголю асоціюється з підвищеним ризиком розвитку раку та залежності. Надлишок алкоголю шкідливий для серця, оскільки призводить до серцевої недостатності та фібриляції передсердь. Однак, ми вважаємо, що вивчення потенційного механізму зменшення серцево-судинних подій може відкрити двері для нових терапевтичних засобів, які можуть оптимізувати зменшення стресу без шкідливого впливу алкоголю”, – пояснює Мезуе.
Кардіолог Юджин Ян погоджується з Мезуе: “Я думаю, що головним застереженням є ризик залежності, пов’язаний із вживанням алкоголю”.