Народжуваність повертається до рівня довоєнних років. У громаді на Рівненщині знайшли вихід.
У Корецькій міській громаді звернули увагу на те, що народжуваність у роки війни, на превеликий жаль, стрімко падає. І не тільки на Рівненщині, яка традиційно перебуває серед лідерів щодо появи малюків на світ. Отож задумалися, як виправити ситуацію.
Картина й справді невтішна. За повідомленням Міністерства юстиції, у 2003 році в Україні народилися понад 187 тисяч дітей. Це найменший показник за часи незалежності. Рівненщина хоч і залишається по показниках народжуваності в державі серед кращих – торік народилося майже 10 тисяч хлопчиків і дівчаток, однак цей результат не викликає піднесення. Адже до війни він був значно більший.
– Назріло питання, як зупинити негативну тенденцію. Держава через війну не може поки що збільшувати фінансування для новонароджених, – констатує Юрій Добровольський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Корецької міської громади. – Тому керівництво Корецької міської громади, враховуючи демографічну ситуацію, з 1 березня 2023 року затвердило програму стимуляції народження дітей на 2023-2025 роки.
За словами Юрія Добровольського програма передбачає фінансову допомогу для новонароджених у сумі 5000 гривень, Для матерів – це непогана підтримка. Особливо для тих, які проживають у сільській місцевості, де роботу сім’ям знайти тяжче, ніж у місті.
Цифри засвідчують, що у Корецькій громаді прийняли правильне рішення
Заступник міського голови наводить цифри, які засвідчують, що у Корецькій громаді прийняли правильне рішення.
– Так-от, – веде далі Юрій Добровольський, – з 1 березня 2023 року і включно по грудень 2023 року в нашій громаді народилося 146 діток. Четверо матерів доля ощасливила двійнями! Сім’ям було виплачено 730 тисяч гривень.
Ця позитивна тенденція продовжується: за три місяці нинішнього року на світ з’явилося вже 46 хлопчиків і дівчаток. І є перша двійня! Всі породіллі також отримали допомогу згідно з програмою стимуляції народження дітей.
Для Корецької міської громади поліпшення демографічної ситуації, зі слів Юрія Добровольського, особливо актуальне. Якщо тут знову досягнуть рівня народжуваності 150 і більше діток у рік, то зможуть повернутися до питання про відкриття пологового відділення в міській лікарні міста Корець. Річ у тому, що два роки тому це пологове відділення закрили саме через низьку народжуваність у громаді, отож відповідно не отримали пакет медичних послуг від Національної служби здоров’я України. Через це жінки Корецької міської громади змушені їхати народжувати дітей у Гощу, Рівне чи у Звягель Житомирської області.
Тож жінки, які планують мати поповнення в сім’ї, дуже сподіваються, що в Корці відкриється пологове відділення. Тоді не треба буде витрачати багато часу на поїздки в інші пологові заклади, зменшаться витрати на дорогу. І вони твердо впевнені: обов’язково отримають належні їм 5000 гривень.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
Читайте також:
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших продуктів…