fbpx

Як пережити локдаун без стресу (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Відразу ж після Різдва в Україні запровадять локдаун. Жорсткий карантин, запланований в Україні з 8 по 24 січня 2021 року, не буде перенесений навіть у разі значного скорочення захворюваності COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у четвер, 24 грудня.

Отож, вочевидь, багатьом українцям знову доведеться тісніше затягнути паски. Адже введені весною суворі обмеження показали, що багато людей не мають так званої фінансової подушки. Якою вона має бути і як її створити, якщо ледь кінці з кінцями зводиш?

Про це журналіст «7 днів» запитав у засновниці Академії фінансової грамотності Ольги ІГНАТЬЄВОЇ.

– Є певні правила, які стосуються фінансової подушки: підрахуйте свої витрати за місяць і помножте їх як мінімум на шість. Це для того, щоб мати певну уяву, який маємо мати запас грошей напів року у разівиникненняякогось непередбачуваної ситуації, як-от локдаун. Якщо не виходить відразу відкласти необхідну суму, відкладайте потрохи. Скажімо, по 10 відсотків з кожного доходу. Ця сума, повірте, не впливатиме на ваш загальний місячний бюджет. Ми, до речі, маємо гру «Життєвий капітал», де навчаємо, як це робити. Головне у грі – ми відслідковуємо, наскільки людина має навичку про це пам’ятати. Якщо вона напрацювала цю звичку, тоді вона автоматично відкладає у фінансову подушку з кожного доходу визначену суму.

Якщо у нас є навичка і фінансова подушка сформованана6 місяців, то дуже добре, якщо вона буде доформована до суми, яка дозволить прожити «безбідно» дванадцять місяців. Як це спрацьовує? Наприклад, людина втратили роботу чи інше джерело доходів. Якщо в неї є фінансова подушка, то знає, що два-три місяці чи півроку вона може прожити. Аза тойчасспокійно шукати роботу, яку вона хоче, з певними соціальними стандартами, з можливостями кар’єрного росту. Тобто ту роботу, яка забезпечуватиме добробут іприноситиме радість. А якщо немає фінансової подушки, то людина буде хаотично хапатися за першу ліпшу пропозицію з працевлаштування, яка їй трапиться. Людина сама має зробити вибір: жити спокійно, впевненою у завтрашньому дні, чи переживати постійний стрес – а що буде завтра?

Ну і ще одна порада на випадок, якщо немає фінансової подушки. Треба мати якості, які допомагають у скрутних ситуаціях, – бути гнучкими. Якщо ви звикли робити те, що сьогодні не дає доходу, старайтеся щось змінити – навчайтеся, аналізуйте, експериментуйте, пробуйте щось нове. Знайдіть себе там, де зможете заробляти, аби забезпечити себе ісвою родину, само реалізуватися. І наостанок. Ми завжди можемо досягти більшого, коли щось робимо разом. Тому шукайте порозуміння одне з одним, допомагайте одне одному. Вчімося бути партнерами, тоді спільними зусиллями досягнемо багато навіть у карантин чи локдаун.

Спілкувався Василь ГЕРУС