«Прозорість та підзвітність» моніторить системні видатки місцевих бюджетів. Її завдання – відстежувати та ідентифікувати закупівлі за завищеними цінами або ті, які можуть містити певні корупційні ризики.
Про це під час брифінгу говорив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
«Хочу наголосити – робоча група не є каральним органом. Насправді мета полягає у запобіганні невиправданим та нераціональним витратам. При Рівненській ОВА члени групи провели вже 6 засідань. Зокрема, на останньому розглядали питання закупівель за завищеними цінами у двох громадах області», – зауважив Олександр Коваль.
Члени дорадчого органу працюють із великим масивом даних.
Найчастіше перевіряють типові закупівлі, де граничні ціни є досить високими й значно перевищують ринкові. У разі виявлення таких, група систематизує дані та виносить їх на обговорення – заслуховують і відповідальних осіб закладів чи громад, що здійснювали закупівлю.
Згаданий моніторинг допомагають здійснювати й фахівці Держаудитслужби, які надають власні висновки. До складу учасників також входять представники правоохоронних органів, які, у разі необхідності, оперативно реагують на виявленні випадки.
«Кожна зекономлена гривня – це кошти, які можна спрямувати на інші вкрай важливі потреби громади чи закладу. Або ж використати цей ресурс на допомогу нашим захисникам, тобто на оборонні потреби», – сказав начальник ОВА.
Читайте також: Сажотрус з Рівного став героєм відомого тревел-шоу