fbpx
Вийшла унікальна книга про Антарктику українською мовою

Вийшла унікальна книга про Антарктику українською мовою

Діліться інформацією з друзями:

Українські дослідники Антарктики створили першу масштабну україномовну енциклопедію про крижаний континент та участь українських вчених у його вивченні.

У виданні зібрано більшість інформації, яка наразі відома людству про Антарктику: географію, геологію, рослинний і тваринний світи.

Книга називається “Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше”.

Окремі розділи присвячені історії відкриття та дослідження континенту, захисту його дивовижної природи. Звісно, є багато цікавого про нашу станцію “Академік Вернадський” та роботу українців в Антарктиці.

“У далекому 1904 році, тобто рівно 120 років тому, побачила світ перша україномовна стаття Степана Рудницького «Дещо про Антарктиду». Нинішнє видання наших вчених продовжує цю справу. В новітній історії України вкрай бракує таких масштабних україномовних енциклопедій, і я дуже пишаюся, що одна з них створена саме фахівцями Національного антарктичного наукового центру”, – наголосив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Нині книга має лише онлайн формат та доступна як для перегляду, так і для завантаження в гарній якості.

“Над цим виданням ми працювали кілька років. Спершу готували окремі нариси на ту чи іншу тему, потім доповнювали їх, підбирали ілюстрації, довідкові матеріали й зрештою об’єднали все в книгу. Вона призначена для широкого кола читачів, й ми дуже сподіваємося, що її використовуватимуть в школах, вишах, наукових установах, щоб покращити рівень знань про Антарктику”, – відзначив керівник відділу НАНЦ Іван Парнікоза.

Він також додав, що авторському колективу було б цікаво отримати відгуки та зауваження від інших дослідників та експертів. Надсилати їх можна на скриньку ukr.antarct.j@gmail.com

Книга розміщена у відкритому доступі на сайті НАНЦ http://uac.gov.ua/about/publications/

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Читайте також: Вчитель залишив по собі неоціненний скарб