Вчора, 15 травня, в місті розквітли вишиванки – не звичайні, а особливі. Такі, що зшиті з дитячих малюнків, теплих слів та щирих усмішок. Центр Життєстійкості Рівного перетворився на простір, де традиція, сім’я та згуртованість переплелися в одне ціле на святі «Вишиванка: код нації і родини».
Яскраві кольори, дитячий сміх та атмосфера родинного затишку – свято, приурочене одразу до Дня вишиванки та Міжнародного дня сім’ї, зібрало особливих відвідувачів. Серед учасників – постійні гості Центру, зокрема діти та дорослі з інвалідністю, які щодня доводять, що життєстійкість – це не просто слово в назві закладу, а справжня філософія.
Задовго до основних урочистостей департамент соціальної політики Рівненської міської ради спільно з управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради започаткували флешмоб з малювання. Діти закладів шкільної і дошкільної освіти, діти з інвалідністю створювали яскраві зображення на тему родини та вишиванки, які пізніше стали центральними експонатами виставки. Всім дітлахам, які взяли участь у флешмобі, дуже до смаку були бургери і картопля фрі, спонсорами яких стала мережа швидкого харчування KFC Рівне.

«Дуже приємно бачити усіх такими різноманітними й кольоровими. У нас є пісня про рушник, де чорний і червоний – основні кольори, але в останні 30 років кольорова гама змінюється. Нині в кожного своя різнобарвність. І сьогоднішні дитячі малюнки тому доказ – яскраві, попри війну», – поділилася враженнями Людмила Шатковська, заступниця голови Рівненської ОДА.

Дитячі малюнки, сповнені тепла і любові, по завершенню виставки, зі слів директора департаменту соціальної політики Рівненської міської ради Олени Петрик, передадуть військовим, які перебувають на лікуванні чи на передовій. «Щоб наші захисники відчули частину рослинного затишку і добра», – додала директор департаменту соцполітики.

Організатори потурбувалися, щоб і дорослі, і діти мали цікаві активності. Малеча з ентузіазмом робила власноруч свічки з вощини на спеціальному майстер-класі.
У той же час для дорослих провели відкриту бесіду «Родина: опора нації. Родинні цінності». Учасники почули надихаючі історії сімей, які стали символом любові, сили духу та взаємної підтримки в найскладніші часи.
Завершилося свято музично-літературною програмою. Її підготували вихованці міського центру комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату «Крок».

«Планували провести захід, а вийшло родинне свято! – каже Олена Петрик. Такі події ще раз доводять: наша сила – у єдності, а вишиванка залишається тим візерунком, що з’єднує покоління, долі та серця».

До створення цього теплого і по-справжньому родинного свята долучилися чимало небайдужих – департамент соціальної політики міської ради, громадська організація «Центр інтеграції», Агенція розвитку Рівного та міське управління освіти. Особливу підтримку надав виконувач обов’язків міського голови Віктор Шакирзян, який неодноразово наголошував, що соціальний розвиток громади для нього завжди в пріоритеті.
Світлана ПІКУЛА

Читайте також: У Рівному презентували вишиванки, присвячені загиблим військовим