Вишукані речі в єдиному екземплярі виготовляє дизайнера одягу Вікторія Бабій у творчій майстерні під брендом BAVIKA.
Живе у Рівному скромна жінка, яка достойно представляє Рівне. Майстер своєї справи, цілісна особистість, людина для котрої поняття патріотизм – це не тільки вишиванка на День Незалежності. Мова йде про дизайнера одягу Вікторію Бабій, яка обшиває не лише модних рівнянок, але й вимогливих столичних пань. Її вироби охоче носять за кордоном. З її творчої майстерні виходять вишукані вбрання під брендом BAVIKA. Назва бренду побудована з прізвища та імені дизайнерки. Шиються ці вишукані речі в єдиному екземплярі кожна, а матеріал – тільки натурального походження: льон, бавовна, коноплі, вовна. Майстриня прикрашає їх машинною вишивкою, набивними візерунками та прикрасами в етностилі. Очі просто розбігаються на таке багатство смаку, а ціни приємно вражають демократичністю. Майстриня особливо не хвалиться своїми успіхами, але нам стало відомо, що її кардигани належно оцінила Влада Литовченко і має їх у своїй колекції кілька.
Шлях до мрії тривав багато років
Після школи юнка опанувала професію техніка-технолога ткацького виробництва, але працювати за професією не судилося. Розпад СРСР фатальним чином відбився на діяльності Рівненського льонокомбінату – потужне підприємство зупинилося, численний персонал підприємства поповнив ряди безробітних. Тож дівчина почала заочно здобувати іншу професію – вчителя української мови та літератури. Але і з цим фахом якось не склалося – понад 27 років вона працювала інженером з охорони праці в одному з комунальних закладів міста.
Усвідомлення, що час йде, а до мрії ти не наблизився ні на крок, спонукав Вікторію у 2019 році розрахуватися з роботи і зареєструватися у службі зайнятості. Незабаром вона стала слухачкою Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Кравець» 3-го розряду. Це рішення підтримали чоловік Ярослав Гордієнко та донька Христина.
Опанування кравецької справи
Вікторія пригадує, як вона опановувала кравецьку справу:
Протягом п’яти місяців викладач Поліна Миколаївна Долганська вчила нас азів цієї професії: вмінню рівно класти строчку, будувати перші нескладні викрійки, правильно відпарювати вироби. В програмі навчання кілька годин було відведено урокам вишивання на машині – і я просто «захворіла» вишивальною машиною. Це було так цікаво! На кваліфікаційну атестацію більшість із нас пошила вироби з елементами вишивки. Як же ми пишалися своїми першими успіхами!
Чимало підприємців перші кроки у бізнесі роблять за свої кошти, не вдаючись до кредитів. Вікторія Бабій розповідає, що гроші на першу вишивальну машину заробила «на теплицях» у Польщі. Потім вона ще кілька разів їздила на заробітки, щоб було за що осучаснювати свою швейно-вишивальну техніку.
Відкриття власної майстерні і початок повномасштабного вторгнення майже злилися у часі. Вікторія шила прапори на блок-пости, балаклави та літні капелюхи для військових, плела маскувальні сітки, а з кожної проведеної виставки-продажу відтоді і донині частину коштів донатить на ЗСУ.
Нині я теж працюю інженером з охорони праці на одному з підприємств Рівненщині,
– розповідає дизайнерка. – А у вільний час повністю віддаюся своєму захопливому хобі, яке стало справою усього мого життя. Створювати моделі із натуральних тканин – неймовірна насолода. Знаходжу їх на платформі OLX, окремі із них мають поважний вік, виткані на старовинних верстатах вручну. Повірте, тканина сама підказує яким чином вона буде найвиграшніше «дивитися». Люблю комбінувати різні типи тканин, тоді вони підкреслюють особливість одна одної.
«Хрещеною матір’ю» своїх амбіційних мрій Вікторія Бабій вважає директорку Рівненського обласного центру народної творчості Ірину Баковецьку-Рачковську, котра у 2022 році запропонувала їй представити свої моделі на Всеукраїнському мистецькому проєкті ТКАЦТВО.UA . Саме тоді Вікторія Бабій вперше відчула, як потужно розгорнулися її творчі крила. Вона мріє, що настане час, коли представлятиме Україну на солідних міжнародних подіумах. Майстриня вірить, що кожен витвір під брендом BAVIKA – колись стане послом доброї волі від імені України у світ, який нестиме тепло та душу нашої культури.
Ліда ПОЛЬОВА
Читайте також: Швачки релокованого на Рівненщину Бахмутського профтеху шиють речі для ЗСУ
- З реставрації до Рівного повернулися ікониП’ять років на відновленні перебували у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України шість унікальних ікон XVII-XVIII століть.