fbpx
Вибір є: як стати прикордонником за контрактом чи мобілізацією

Вибір є: як стати прикордонником за контрактом чи мобілізацією

Діліться інформацією з друзями:

Немає дня, щоб до рекрутингового відділу, де проводиться набір кандидатів до лав Державної прикордонної служби України, не навідувалися люди.

Іноді навіть черги виникають. Приходять і зовсім молоді й старші. Одні, щоб поцікавитися: що та як, інші – з твердим наміром піти служити прикордонником. І йдуть. Щоправда, для цього необхідно пройти відбір.

Які вимоги до кандидатів? Яке передбачено грошове забезпечення? На ці та інші запитання відповідає начальник групи комплектування в Рівненській області відділу комплектування 9 прикордонного загону Державної прикордонної служби України майор Дмитро МУЛЯР.

Вибір є: як стати прикордонником за контрактом чи мобілізацією - фото 1

– Група комплектування в Рівненській області на постійній основі здійснює набір на військову службу за контрактом і військову службу за призовом під час мобілізації, – розповідає Дмитро Володимирович. – Служба проходить на прикордонних заставах і комендатурах 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців – у  північних районах Рівненщини, Житомирщини і  частини Київської областей. Оскільки зараз пропускні операції на кордоні з білоруссю не здійснюються, пункти пропуску не функціонують, тому підрозділи охорони Державного кордону основні зусилля спрямовують на охорону кордону на зеленій ділянці, його моніторинг, спостереження за суміжною територією. Здійснюється патрулювання не тільки на самій ділянці кордону, але й  на тилових підступах до кордону з метою перевірки в громадян документів, огляду транспортних засобів задля дотримання прикордонного режиму.

– Дмитре Володимировичу, розкажіть, які основні вимоги до кандидатів?

– На військову службу приймаємо осіб віком від 18 до 60 років. Кандидат повинен мати загальну середню освіту, або професійно-технічну чи вищу, добре здоров’я, стійкий  морально-психологічний стан і відсутність непогашених судимостей.

Ми пропонуємо грошове забезпечення від 23000 гривень на місяць і вище, залежно від займаної військової посади, військового звання, вислуги років. Залежно від займаної посади та умов служби передбачено додаткові види грошового забезпечення, одноразову грошову допомогу при укладенні першого контракту особою, яка становить від 24000 гривень. Але це тільки при умові, якщо людина підписує контракт з прикордонною службою. Особа, яка йде за мобілізацією, такої виплати не має. Надається щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань і щорічна фінансова допомога на оздоровлення.

Особам, зарахованим до лав прикордонної служби, надається відпустка на лікування, а також за наявності підстав, відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення до 10 діб.

Передбачена також грошова компенсація за піднайом (найом) або оренду житла, безкоштовне медичне забезпечення. Залежно від  займаної посади, умов та місця служби стаж обраховується у співвідношенні 1:1.5, 1:2, 1:3.

– Яка процедура оформлення на військову службу за контрактом і військову службу за призовом під час мобілізації?

– Процедура оформлення на військову службу за контрактом складається з трьох етапів. Перший: професійно-психологічне обстеження, другий – військово-лікарська комісія, третій – проведення внутрішньої перевірки.

Ми супроводжуємо кандидатів від початку звернення до моменту призову, який включає в себе також збір, підготовку документів. Враховуємо побажання кандидатів щодо призначення на відповідні посади в підрозділи охорони кордону. 

Щодо військової служби за мобілізацією, то стосовно кандидата проводиться внутрішня перевірка, а вже потім територіальні центри комплектування направляють його на проходження військово-лікарської комісії та готують на нього відповідний пакет документів на мобілізацію і скеровують у навчальні центри прикордонної служби. Вже по завершенню підготовки військовослужбовця призначають в один із прикордонних загонів Державної прикордонної служби України. 

Поповнюйте лави прикордонників! 

Звертайтеся за адресою: м. Рівне, вул. Шевченка, 45 (4 поверх). Тел.: (098) 784-72-48, (096) 345-50-82. 

Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ

Читайте також: Тимчасове припинять розподіл газу у чотирьох містах Рівненщини