Династія патронатних вихователів з’явилася у Вирівській громаді на Сарненщині. Чотири патронатні сім’ї – й усі з прізвищем Хомич.
Торік батьки, а тепер і діти
Володимир Хомич і його дружина Валентина – найстарші з родини, стали першими, утворивши патронатну сім’ю в серпні минулого року. Подружжя має 12 біологічних дітей віком від 10 до 36 років. Ще пара виховує 6 влаштованих під патронат дітей.
Як розповів координатор проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» в Рівненській області Ананій Бучак, троє дітей подружжя – Ольга, Віталій та Олексій, у лютому цього року теж стали патронатними вихователями. Собі в помічники вони взяли друзів і родичів. Дві сім’ї вже мають 5 влаштованих дітей. Ще одна – в очікуванні вихованців.
Родина Хомичів – єдині у своїй громаді, хто надає послугу патронату. Вони завжди допомагали дітям, адже все життя прожили неподалік інтернату. Тому, коли фахівці служби у справах дітей запропонували створити патронатну родину, рішення було очевидним.
Один із синів Володимира Хомича разом із дружиною зараз проходять навчання для батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу. Вони хочуть, щоб діти, які нині перебувають під патронатом у їхніх родичів, мали змогу залишитися в сім’ї довше, аніж на передбачені шість місяців.
«Навіть у школі помітили, що діти змінилися на краще. Раніше вони були напружені, переживали стрес, але тепер їхній стан поступово стабілізується. Це відзначають і директор, і вчителі. Ми теж це бачимо», – підсумував Володимир Пилипович.
Тетяна ПАНАСЮК
Читайте також: Смертельні пустощі на даху поїзда: поліція Рівненщини закликає батьків до пильності
- 113-ту річницю «Пласту» та День першої пластової присяги відзначили на Рівненщині12 квітня пластуни з усієї області зібралися на Театральній площі Рівного, аби відзначити 113-ту річницю заснування Національної скаутської організації «ПЛАСТ» та День першої пластової присяги. Цей день є символічним для українського скаутського руху — саме 12 квітня 1912 року у…