fbpx

Всесвітній день без тютюну присвячено електронній сигареті

Діліться інформацією з друзями:

31 травня — Всесвітній день без тютюну, заснований World Health Organization (WHO) у 1988 році. Мета цього дня — привернути увагу урядів та громадськості до проблем, пов’язаних із курінням.

Цьогорічна тема Всесвітнього дня без тютюну — «Захист молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання її залученню до куріння». Нині тютюнові компанії активно просувають електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну. Попри те, що виробники заявляють про вікові обмеження на продаж цих пристроїв, вони є доступними для дітей та підлітків. Серед молоді віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети. Для порівняння, курцями «звичайних» сигарет є 9,2% підлітків.

  • Серед молоді віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети
  • Понад 50% 15—17-их підлітків в Україні курили електронні сигарети
  • 7,5% пробували системи для нагрівання тютюну,

згідно із Глобальним опитуванням молоді щодо вживання тютюну.

Понад 70% підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я або значно безпечнішим, ніж «звичайні» сигаретами, згідно із Європейським опитуванням учнів.



У той же час у звіті ВООЗ про глобальну тютюнову епідемію за 2019 рік йдеться про те, що електронні сигарети шкодять здоров’ю. ВООЗ рекомендує застосовувати до електронних сигарет і систем для нагрівання тютюну такі ж регуляторні норми, як і до «звичайних» сигарет.

В Україні електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну не врегульовані та не підпадають під загальні норми контролю тютюнових виробів. Це створює проблеми, пов’язані із якістю цих продуктів, їх агресивним маркетингом і доступністю для дітей.

Всесвітній день без тютюну — це нагода нагадати:

  • уряду та парламентарям про зобов’язання щодо виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна взяла на себе у 2006 році. У Верховній раді зареєстровано законопроект №2813, який дозволить запровадити комплексне врегулювання нових пристроїв для куріння;
  • суспільству про те, що курити будь-які пристрої шкідливо для здоров’я. Найкраще, що кожен курець може зробити — відмовитися від тютюну та виробів із нікотином. Некурцям не варто піддаватися індустрії та починати курити.

За повідомленням МОЗ

Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»