Жодних угод про “обмін” дітьми не було і не може бути! Це виглядає, як відверте просування російських наративів.
Про те, що жодних угод про “обмін” дітьми не було повідомляє омбудсман Дмитро Лубінець.
В одному з іноземних медіа поширилася інформація, що Катар нібито оголосив про угоду з Україною та Росією про обмін дітьми. Насправді жодної угоди ніхто не укладав. Це виглядає, як відверте просування російських наративів.
❗️Катар виступає посередником саме у поверненні незаконно депортованих та примусово переміщених українських дітей, за що ми надзвичайно вдячні. Водночас, Україна не викрадала і не утримує російських дітей на своїй території, не перешкоджає в їх поверненні в Росію, якщо вони перебувають на нашій території.
Міжнародне гуманітарне право не передбачає такого процесу як обмін дітьми. До якого цинізму треба дійти, щоб запропонувати подібний механізм повернення українських дітей з депортації?
Тому ще раз підкреслюю, ця інформація не відповідає дійсності. Прошу українських та міжнародних журналістів не поширювати чергову російську пропаганду та звертатися до офіційних джерел!
- У Рівному на День Незалежності народилося 14 малюків у вишиванкахСвяткові дні для Рівного ознаменувалися особливими подіями — у перинатальному центрі 23 та 24 серпня (ранок) на світ з’явилися 14 маленьких українців. Серед них — 7 хлопчиків і 7 дівчаток.
Читайте також: