fbpx
Активісти Greenpeace написали "Нафта фінансує війну" на борту російського танкера поблизу датського порту Роттердам.

Як експорт енергоносіїв оплачує війну росії проти України вартістю в трильйон доларів

Діліться інформацією з друзями:

Перед світанком вранці 7 лютого росія випустила по українських цивільних цілях 64 безпілотників і ракет. Двадцять з них досягли цілі. Під удар потрапили Київ та ще п’ять населених пунктів від Харкова до Львова. П’ятеро людей загинули.

Про це пише видання “Tortois”.

Ця ніч не була незвичайною. Більшість тижнів, за два роки після вторгнення росії в Україну, вона стріляла далекобійною керованою зброєю, що коштувало приголомшливих витрат – не лише людських, а й фінансових. 

  • Зброя, використана під час обстрілу 7 лютого, коштувала приблизно 430 мільйонів доларів.
  • Арешт російських активів і санкції проти російських фірм і осіб мали на меті паралізувати економіку Путіна. Цього не сталося.
  • 430 мільйонів доларів — це менше денного доходу росії від експорту нафти та газу.
Графіка.
Скільки хвилин потрібно росії щоб заробити гроші на ракету. росії, в середньому, у 2023 році, забирало всього 34 хвилини щоб заробити гроші від продажу енергоносіїв на іранську ракету Rh-101, 27 хвилин на “Кинжал” і 17 хвилин на “Калібр”.

У лютому 2022 року ціни на викопне паливо зросли настільки високо, що навіть у разі продажу нафти і газу зі значними знижками країнам, які ігнорують воєнні злочини росії, це все одно дозволяє росії легко фінансувати свій арсенал.

Загалом, через бойкот ЄС, місячні доходи росії від експорту впали приблизно на 40 відсотків після вторгнення. Але Китай, Індія та решта світу утримали економіку путіна на плаву.

За два роки війни найбільші економіки Європи відвернулися від росії як головного постачальника природного газу, але ЄС все одно витратив на російські енергоносії в чотири рази більше, ніж на військову допомогу Україні.

Китай, Туреччина та Бразилія підтримали військові зусилля росії, купуючи більше її енергоносіїв, ніж до вторгнення. Так само Угорщина, Ірландія та Швейцарія, єдині серед європейських країн. 

Гонконг та Індія також сприяють розвитку російської військової економіки. З 2021 року їхній імпорт російської нафти й газу зріс приблизно в п’ять разів.

Цифри:

  • 150 мільярдів доларів – загальний військовий бюджет росії на 2022 і 2023 роки разом.
  • $22,8 млрд – загальна вартість усіх ракетних ударів по Україні від початку вторгнення до жовтня 2023 року.
  • $599 млрд – загальний дохід росії від продажу нафти й газу, 2022-2023 рр.
  • $151 млрд – вартість збитків українській інфраструктурі, 2022-2023.
  • $98 млрд – військова допомога Україні, 2022-2023.
  • $34,5 млрд – військовий бюджет України, 2022-23.
  • 1 трильйон доларів — оціночна загальна вартість війни, включаючи військові витрати, пошкодження інфраструктури, втрату ВВП і знищення фінансового капіталу.

Більше того… З моменту запровадження ЄС нафтового ембарго та обмеження цін у грудні 2022 року, 36 відсотків російської нафти за обсягом було перевезено “сірим” флотом танкерів, які працюють без міжнародного страхування.

Попри обмеження, ЄС залишається одним із п’ятірки найбільших імпортерів російської нафти та газу. Європейські країни імпортували енергоносіїв з росії на 187 млрд дол., а надали допомоги Україні на 44 млрд дол. За час війни Угорщина, Ірландія і Швейцарія збільшили імпорт російських енергоносіїв.

Тим часом російські банки займалися поглинанням західних бізнес-активів, власники яких вийшли з російського ринку під час війни. Замість того, щоб страждати від того, що були відрізані від міжнародних платіжних систем, російські банки процвітали.

Читайте також: У Литві зібрали понад 8 млн євро для ЗСУ