Втратив ногу, але не жагу до життя. Рятувальник зміг повернутися до улюбленої справи.
Михайло Марчук – головний майстер-сержант ГУ ДСНС у Рівненській області. Розпочав службу ще у 2006 році. А після початку повномасштабного вторгнення брав участь у розмінуванні деокупованих населених пунктів.
29 жовтня 2022 року. Цей день Михайло вважає своїм другим днем народження. Група саперів вийшла працювати на мінне поле поблизу села Тетянівка Краматорського району. Команда звично підготувалась, одягнула необхідне екіпірування і рушила на пошук вибухових боєприпасів. Майже одразу пролунав вибух – здетонувала міна. Михайло отримав серйозне поранення. Не зважаючи на це, самостійно наклав турнікети і чекав на допомогу.
Спочатку Слов’янськ, потім Краматорськ, далі клініка Мечникова в Дніпрі. На жаль, поранену ногу зберегти не вдалося. Лікарі виконали операцію з протезування.
Михайло звик долати перешкоди, тож почав звикати до протезу. Дуже хотів повернутися в професію. Колеги підтримали його і вже незабаром чоловік отримав нову посаду – начальника навчального поля. Тепер передає досвід молодшому поколінню.
«Головне – долати страх. Концентруватися на тому, що робиш. І пам’ятати про відповідальність та обережність. У нашій роботі це дуже важливо, адже ворог іноді досить далеко, а його пастки на кожному кроці», – ділиться Михайло Марчук.
Тетяна ПАНАСЮК
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- «Щедрик» від ССО: мистецтво, що стало зброєю (ВІДЕО)«Щедрик» – це не просто частина української культури, яка пережила важкі часи й спроби знищити її. Це справжній всесвітній символ Різдва, який несе радість, надію та святковий дух.