Уряд України запровадив новий механізм тимчасового державного обліку транспортних засобів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу. Відтепер військові можуть офіційно зареєструвати такі авто на себе та користуватися ними до кінця воєнного стану і ще три місяці після його завершення.
Відповідну Постанову, розроблену Міністерством соціальної політики, ухвалено Кабміном 29 жовтня 2024 року.
Це рішення вирішує проблеми, з якими стикалися військові, отримуючи гуманітарні автомобілі, зокрема забезпечує прозорість права власності та врегулює питання передачі авто побратимам. Для реєстрації військовослужбовець має звернутися до сервісного центру з пакетом документів, включаючи акт прийняття-передання та електронну декларацію.
Рішення також передбачає можливість зазначення до п’яти військовослужбовців, які можуть керувати та перереєструвати авто на себе. У разі втрати військовослужбовцем права на користування транспортом (зокрема, через смерть чи тривале лікування), облік може бути поновлено іншими зазначеними особами.
Відтепер, щоб поставити такий автомобіль на тимчасовий державний облік, військовослужбовець впродовж 10 днів від підписання акту приймання-передачі (як це вимагає законодавство стосовно всіх випадків реєстрації ввезених автомобілів) має подати до сервісного центру:
- заяву;
- документ, що посвідчує особу;
- документ про проходження військової служби;
- акт приймання-передачі транспортного засобу встановленої форми;
- роздруковану електронну декларацію.
Нагадаємо, станом на кінець жовтня 2024 року, понад 100 тисяч декларацій на гуманітарні вантажі вже зареєстровано в автоматизованій системі Міністерства соцполітики, зокрема значну частину становлять військові транспортні засоби.
Тимчасовий облік транспорту припиняється у разі:
- знищення цього транспортного засобу;
- смерті військовослужбовця;
- призупиненні військової служби;
- визнанні військовослужбовця зниклим безвісти;
- перебування військовослужбовця у полоні;
- перебування військовослужбовця на лікуванні понад один місяць (зокрема, у зв’язку з пораненням, контузією, травмою або каліцтвом);
- перебування військовослужбовця у розшуку у зв’язку із самовільним залишенням військової частини або дезертирством;
- звільнення військовослужбовця з військової служби;
- відмовою військовослужбовця від транспорту на користь іншого військовослужбовця.
Читайте також: Режисерку з Рівненщини відзначили на кінофестивалі у Португалії