Сьогодні відбулася презентація нового сервісу в застосунку Дія – інтерактивної мапи укриттів.
Відтепер кожен українець може знайти найближче укриття через власний смартфон, оцінити його стан, а також надіслати скаргу чи подати пропозицію. Аналогічна система вже працює щодо пунктів незламності.
На інтерактивній мапі також можна переглянути адресу, вид, рейтинг, фото укриття та інформацію про доступ. А ще дізнатися, скільки людей воно вміщує. Крім того, у застосунку можна оцінити стан укриття, залишити відгук, повідомити, якщо воно зачинене. Відгуки передадуть до органів місцевого самоврядування, де надалі відреагують і вирішать питання. Також зможете поділитися локацією з родичами або друзями.
«На сьогодні майже 84% з понад 60 тисяч укриттів на підконтрольній Україні території – повністю відповідають нормам і готові до укриття населення. Розроблена єдина інформаційна система допомагає краще інформувати населення, підвищує рівень безпеки громадян, а також суттєво покращує роботу органів влади, максимально зменшивши кількість паперових документів.» – розповів Володимир Демчук, тимчасово виконуючий обов’язки голови ДСНС України.
Щоб знайти найближче укриття в Дії:
- авторизуйтеся в застосунку;
- натисніть на розділ Незламність;
- виберіть категорію — Укриття;
- натисніть кнопку — фільтрувати, якщо хочете вказати необхідні параметри. Наприклад, ви шукаєте укриття для людей з інвалідністю;
- виберіть потрібне укриття на мапі, перегляньте інформацію про нього та прокладіть маршрут.
У Дії також можна завантажити мапу вашої області. Для цього треба перейти в розділ Незламність і натиснути — Завантажені мапи. Це дасть змогу шукати укриття, навіть якщо у вас не буде зв’язку чи інтернету.
Зверніть увагу: укриття в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях недоступні в застосунку з міркувань безпеки. Їх адреси можна дізнатися в органів місцевого самоврядування.
Довідково: За запитом ДСНС проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допоміг розробити Інформаційну систему «Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту». Також завдяки підтримці Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією, стала можливою інтеграція цієї системи у Єдиний державний вебпортал Дія.
Джерела: Military Media Center, Дія
Читайте також: Україна веде переговори зі Швецією щодо закупівлі партії БМП CV-90