У Дніпропетровській області запровадили примусову евакуацію з прифронтових територій Синельниківщини: чотирьох сіл Межівської громади і трьох – Новопавлівської.
“Добровільно виїхати з цих населених пунктів пропонували кілька місяців. Чимало мешканців зважилися. У більш безпечне місце вивезли майже 400 дітей.
Ще 26 хлопців та дівчат досі залишалися. Їхні сім’ї до останнього сподівалися, що минеться. Дехто з них – переселенці, які вже пережили втрату дому і тільки почали будувати нове життя. Проте росіяни спрямовують на людей КАБи та дрони. Тому рішення було неминучим” – повідомив голова Дніпропетровської ОДА Сергій Лисак.
За його словами, залишити небезпечні місця тепер мають діти з батьками, рідними чи законними представниками.
Для координації евакуації зібрали обласну евакокомісію. Долучилися ДСНС, поліція, гуманітарні організації, медики, військові, очільники районів.
“З транспортуванням допомагатимуть благодійники. Щодо розселення – є варіанти. Люди самі обиратимуть, облаштуватися у нашій області чи в іншій. Вони отримають всі соцвиплати” – додав голова ОДА.
Примусова евакуація триватиме місяць.
Читайте також: Рятувальники ДСНС запобігли спробі самогубства на Сарненщині