В Рівненському державному гуманітарному університеті відкрилася мобільна виставка «МАРІУПОЛЬ. ДЕ ТИ?», організована Маріупольською міською радою.
Маріупольська міська рада організувала у Рівному фотовиставку. Світлини повертають нас у довоєнний період і в часи війни окупованого російськими загарбниками міста.
До приходу так званих «визволителів» це було одне з найкращих міст півдня України з населенням 500 тисяч чоловік. З потужною промисловістю, великим морським портом і бюджетом, який поступався лише Києву. А ще це була культурна столиця.

Запитання «ДЕ ТИ» співзвучне з написом біля драматичного театру Маріуполя «ДЕТИ», де переховувалося понад 1000 осіб, і куди окупанти скинули надпотужну авіабомбу. Загинули сотні людей, серед них дуже багато дітей.
Спогади маріупольців

Десятки тисяч із них пережили шок, який важко стерти з пам’яті. Ось окремі уривки дитячих розповідей, від яких холоне у жилах кров: «Ми виїхали з Маріуполя! Кажуть, на Слобідку прилітає. Прилетіло в сусідній будинок, сказали, якби сьогодні не поїхали, живими не вибралися б звідти. Міста просто немає. Все розбомбили, виїжджали на своїх машинах…16.03.2022».
«Додзвонились батьки. Пряме попадання снаряда в будинок (Бульвар Меотіди, буд. 11, 3 поверх), пів будинку згоріло. 16.03.2022».
«Все розбомблено і спалено на 80%. Постійний обстріл. Вийти неможливо кудись, летять осколки. 17. 03. 2022».

На виставці доцент Маріупольського державного університету в м. Києві Юзеф Нікольченко презентував книгу професорки Ірини Пономарьової «Маріуполь на хвилі історії (1780-2022 рр.)». Вона була патріоткою України, блискучою вченою, наставником молоді. На жаль, минулого року пішла із життя.
Свою книгу присвятила незламним духом маріупольцям, які є втіленням сили та незгасної любові до свого міста.
«Особисто не був знайомий з пані Іриною, – сказав керівник центру підтримки переселенців «Я Маріуполь. Рівне» Богдан Дужик. – Я спілкувався з її дітьми. Вони зараз за кордоном, але не втрачають зв’язки з Україною. Так, Василь Пономарьов активно допомагає своїм землякам фінансово. Ми дуже віримо, що настане час, коли Маріуполь звільнять від російського агресора і ми повернемося додому».

Василь Грушецький
Читайте також: Допомогу ВПО продовжено автоматично: що варто знати про виплати у 2025 році
- Конклав кардиналів Католицької Церкви вибрав Папу РимськогоКонклав із кардиналів обрав 267-м лідером Католицької Церкви Роберта Прево. Він став першим американцем на посаді понтифіка.