fbpx
Російських енергетиків

Російських енергетиків після перемоги України мають судити

Діліться інформацією з друзями:

Російських енергетиків після перемоги України мають судити, так само як і російських військових. Адже вони допомагають руйнувати енергосистему України, переконаний голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Російських енергетиків залучають до вибору цілей для атаки на енергетичну інфраструктуру України. І це показує, що рашисти хочуть погасити нашу енергосистему, стріляють туди, де на їх розуміння, можна було б завдати найбільшої шкоди. У постраждалих регіонах високий рівень споживання, а також їхні мережі – елемент, який зв’язує енергосистему. Це говорить про те, що цілі їм вибирають російські енергетики, які за довгі роки спільної роботи добре знають наші мережі.
Про це сказав в інтерв’ю РБК-Україна голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Російські енергетики знижують не тільки українську інфраструктуру, а й вбивають своїх українських колег. З початку війни загинуло п’ять співробітників «Укренерго». Тому після нашої Перемоги НЕК «Укренерго» буде вимагати, щоб на лаві підсудних сиділи не тільки військові, а й ті, хто обирав їм цілі.

Терористи не зможуть залякати нас холодом або частими відключеннями електрики – тільки укріплюють наше переконання стояти до кінця.

Лише з 10 жовтня росіяни обстріляли десятки енергооб’єктів майже на всій території країни. Якими силами Україні вдається утримувати енергосистему в робочому стані, яку роль в цьому відіграє економія електроенергії і чи можуть бути змінені графіки віялових відключень, він розповів в інтерв’ю РБК-Україна.– Чи можна вже сказати, скільки об’єктів енергетики у нас пошкоджено з 10 жовтня, коли почалися їх масовані обстріли?

– Точну кількість називати не буду, бо це чутлива інформація. Можу лише сказати, що їх десятки. Це високовольтні підстанції “Укренерго” та електростанції.

– А дрібніші об’єкти?

– Головною ціллю була магістральна інфраструктура “Укренерго” та електростанції.

– В які дні була найбільша інтенсивність обстрілів?

– Понеділок-вівторок 10-11 жовтня, понеділок 17 жовтня і субота 22 жовтня. Але в принципі вони стріляли практично щодня і кожний раз пошкоджували по декілька об’єктів.

– Чи були випадки, коли об’єкти обстрілювали по декілька разів? Що це за об’єкти?

– Так, у нас є об’єкти, які обстрілювали по 5-6 і навіть по 7 разів у різні дні. Назви сказати не можу з міркувань безпеки. При чому спочатку ракетами, потім – застосовували дрони.

– Які регіони зазнали найсильніших атак?

– Це Західний регіон, Київський та Харківський.

– А як би ви пояснили принцип відбору цих об’єктів і регіонів?

– Гадаю, вони стріляли туди, де на їх розуміння, можна було б завдати найбільшої шкоди. Постраждалі регіони є важливими ланками, їх мережа – це елемент, який зв’язує енергосистему. Плюс там високий рівень споживання.Напевно був такий принцип: завдати найбільшої шкоди там, де найбільше споживання. Ослабити мережу так, щоб вона втратила здатність забезпечувати надійне енергопостачання. Але загалом обстріли відбулися майже в усіх областях за невеликим виключенням. Вони були скрізь: на заході України, на сході, в центрі, на півночі та на півдні. Останні атаки 22 жовтня – ураження переважно у західних регіонах, в центрі та на півдні.

– Вони намагалися створити, скажімо так, локальні проблеми, чи розраховували на далеку перспективу?

– Вони намагаються погасити нашу енергосистему повністю.

– Стосовно відбору об’єктів. Військові навряд чи могли самі їх обирати. Напевно, це відбувалося разом з російськими енергетиками?

– Я абсолютно в цьому впевнений. Російські військові можуть тільки атакувати. Безпосередньо вибором цілей, на мою думку, займалися російські енергетики.

– З яких структур, як ви вважаєте?

– Я не знаю, хто конкретно, не я планував ці атаки. Гадаю, вони могли бути з російського системного оператора – “Россеті”. Після перемоги ми будемо вимагати, щоб на лаві підсудних сиділи не тільки військові, але й енергетики. Не тільки люди, які натискали кнопки, але й ті, які обирали цілі. Їхні дії призвели до загибелі безневинних людей, в тому числі наших співробітників.

– Скільки ваших співробітників загинуло?

– Під час останніх масованих атак – троє, загалом з моменту вторгнення – 5 моїх колег загинули, працюючи задля того, щоб в українців було світло.

– Чи є якісь руйнування, після яких можна сказати, що об’єкт не підлягає відновленню?

– Все підлягає ремонту і відновленню, питання тільки в термінах. Є об’єкти, які можна відновити за декілька днів, є такі, що відновлюються за тижні, а є – за місяці.