СБУ затримала агентів. Диякон УПЦ (МП) та психотерапевт на замовлення фсб шпигували за оборонцями Харкова.
Про це повідомляє СБУ.
Служба безпеки затримала у Харкові двох агентів фсб. Ними виявились місцевий лікар-психотерапевт та його спільник – диякон Харківської єпархії УПЦ (МП), які шпигували у прифронтовому місті. Спецпризначенці встановили, що зловмисники намагались виявити місця найбільшого зосередження особового складу та військової техніки Сил оборони.
Також вони збирали персональні дані українських захисників та маршрути пересування в обласному центрі. Щоб отримати розвіддані, лікар «втемну» використовував своїх пацієнтів, у тому числі військових, які проходили психологічну реабілітацію після виконання бойових завдань на фронті. До співпраці з фсб він залучив свого близького знайомого – диякона місцевого собору Харківської єпархії УПЦ (МП).
Клірик випитував «потрібну» інформацію
За матеріалами справи, клірик завуальовано випитував «потрібну» інформацію у прихожан. Про отримані відомості він повідомляв лікарю, який узагальнював «звіт» і месенджером відправляв своєму російському куратору.
Для комунікації з фсб агент використовував окремий телефон та сім-карту, яку ховав у поштовій скриньці в під’їзді свого будинку.Утім, такі заходи конспірації їм не допомогли. Служба безпеки задокументувала злочини обох фігурантів і затримала їх за місцями проживання.
За даними контррозвідки СБУ, затриманий лікар певний час перебував у статусі «сплячого агента» фсб. Навесні 2024 року російська спецслужба дистанційно «активувала» його для здійснення підривної діяльності у Харкові. Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку із доказами співпраці з фсб.
Слідчі СБУ повідомили агентам про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ◾️ ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);
- ◾️ ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Наразі зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Читайте також: Вкрасти авто жителю Рівненщини завадила бетонна огорожа
- Веслувальники з Млинівської громади вибороли медалі на чемпіонаті областіНаталія Ягущина 22.12.2025, 21:06 20-21 грудня у місті Березне відбувся відкритий чемпіонат Рівненської області з веслування на байдарках і каное. У змаганнях успішно виступили спортсмени з Млинівської громади. Олег АнтонюкРедактор сайту «Сім днів» і журналіст стрічки новин. Працює з оперативною…

контент-менеджерка та журналістка редакції «Сім днів». Працює з соціальними темами, історіями громад, матеріалами про дітей і молодь, а також готує публікації для проєкту «Вулиці Героїв».
Від 2016 року працює контент-менеджеркою соціальних мереж редакції. Має досвід роботи рекламним менеджером у газетах «Вісті Рівненщини» та «Панорама». Долучається до підготовки новин, авторських матеріалів і контенту для онлайн-платформ.

